Středa 26. červen 2019
Svátek má Adriana

ČR - Ve čtvrtek 21. března je Světový den Downova syndromu. Všichni, kteří mají zájem podpořit symbolicky lepší život lidí s tímto onemocněním, si oblékají každou ponožku jinou. Datum 21. března má také svůj symbolický základ. Tento syndrom je totiž geneticky podmíněné onemocnění způsobené poruchou právě 21. chromozomu.

Downův syndrom vzniká tehdy, když je 21. chromozom ztrojený. Zdraví lidé mají jeden pár chromozomů, zatímco lidé s Downovým syndromem mají tyto chromozomy tři. Celosvětově je ponožkovým dnem podporována myšlenka, že nejsme všichni stejní, ale všichni máme právo na plnohodnotný život. A také teorie, že život je báječný a pestrý právě díky své rozmanitosti.

Světový den Downova syndromu má v symbolu znak dvou odlišných ponožek otočených patami k sobě. Symbolizují chromozom, který má tvar písmene X.

Zapojíte se i vy a obléknete dnes nesourodý pár ponožek? Mimochodem, čím barevnější, tím více se ztotožňujete s myšlenkou, že lidé s Downovým syndromem mohou být i veselí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací