Středa 26. červen 2019
Svátek má Adriana

Děčín - Střední zdravotnická škola Děčín ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou ÚK a Krajskou zdravotní a.s. uspořádala už 5. ročník regionální soutěže zdravotnických škol v první pomoci s mezinárodní účastí.

Akce se uskutečnila v děčínském obchodním centru Pivovar pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast školství Petra Šmída, který spolu s předsedou výboru pro zdravotnictví Pavlem Csonkou, přijel studenty podpořit.

2003prvnipomoc2

Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Soutěže se zúčastnila družstva ze škol v Děčíně, Ústí nad Labem, v Rumburku, Mostě a Chomutově i Dolném Kubíně, partnerská škola SZŠ Děčín ze Žilinského samosprávného kraje, se kterým má Ústecký kraj od roku 2011 podepsanou dohodu o spolupráci. Studenti si museli poradit s pádem z výšky, nepřímou masáží srdce včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru, s alergickou reakcí či opařeninami. Jeden z úkolů byl také ošetření po zasažení elektrickým proudem.

2003prvnipomoc3

Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Nejlépe si se všemi disciplínami poradili zdravotníci z Chomutova, na druhém místě skončili zdravotníci z Mostu a jako třetí se umístil domácí Děčín. Hodnocení jednotlivých úkolů zajistili komisaři, profesionální záchranáři z Děčína. Nejen soutěžícím, ale i laické veřejnosti, která mohla přihlížet soutěžním úkolům, byla během dopoledne k dispozici také ukázka vybavení výjezdové sanity.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací