Zprávy

Děti si užily noc v děčínské zoo a další noc bude následovat

Děčín - Večer plný zážitků. Tak přesně tak vypadala speciální akce, kterou opět po roce připravila pro děti děčínská zoologická zahrada. Během tzv. Noci v zoo jim dovolila nejen přespat v areálu zahrady, ale nabídla také spousty nevšedních zážitků se zvířaty. „Děti čekalo bližší seznámení například s tapírem jihoamerickým, kterého si směly podrbat, nebo mravenečníkem velkým, kterému asistovaly při večerním krmení.

Ve večerních hodinách zasahovaly složky IZS na Tyršově mostě, na oblouku byl muž a chtěl skočit

Děčín - Ve večerních hodinách vyjely složky IZS na Tyršův most v Děčíně. Na oblouku byl muž, který chtěl skočit, potvrdila událost policejní mluvčí Šárka Poláčková. Po dobu zásahu byl most zcela uzavřen. "Mohu Vám potvrdit, že náš kamerový systém ve večerních hodinách nalezl osobu na oblouku mostu, kde už zasahovala PČR. Na místo také dorazila záchranná služba a hasiči," uvedl strážník městské policie. Muž byl z oblouku sundán za pomocí výškové techniky hasičů - plošiny, dodal strážník.

Lékaři varují před riziky kolapsů a dehydratací z horkého počasí

Ústecký kraj - Lékaři akutního příjmu - Emergency Krajské zdravotní z ústecké Masarykovy nemocnice v těchto letních dnech varují před náhlými kolapsy z horka. Nejohroženější skupinou jsou chroničtí pacienti a starší lidé s nedostatečným pravidelným pitným režimem. Právě dehydratace organizmu je hlavní příčinou náhlého kolapsu, a to nejen u seniorů, ale i lidí při zvýšené fyzické námaze, například u sportovců nebo dětí.

Povodí Labe rekonstruuje kulturní památku

Ústí nad Labem – Masarykova zdymadla, jedna z našich vodních kulturních památek, jsou každoročně lákadlem mnoha turistických výletů. V současné době je provoz zdymadel omezen. Velká komora je vypuštěná a je to opravdu zajímavý pohled. Probíhají zde práce na rekonstrukci levé zdi velké plavební komory, která je vyvolána poškozením soudržnosti velké části kamenného obkladu od betonové konstrukce zdi.

AKTUALIZUJEME TRAGÉDII: Řidička nalezla smrt pod koly nákladního vozu

Mojžíř - Smrtí řidičky osobního automobilu skončila v pátek odpoledne tragická dopravní nehoda na hlavní silnici z Ústí nad Labem na Děčín u Mojžíře, kde se čelně střetla dodávka s návěsem převážející jiný automobil s osobním vozem. Při nehodě byli zraněni další dva lidé, kteří byli následně transportováni do ústecké Masarykovy nemocnice. Tragickou událost potvrdil mluvčí krajské záchranky Pavel Šebesta s tím, že na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranky.

AKTUALIZUJEME: Řidička nalezla smrt pod koly nákladního vozu

/Aktualizujeme informace/ Mojžíř - Smrtí řidičky osobního automobilu skončila v pátek odpoledne tragická dopravní nehoda na hlavní silnici z Ústí nad Labem na Děčín u Mojžíře, kde se čelně střetla dodávka s návěsem převážející jiný automobil s osobním vozem.

Novinka v Děčíně: Mobilem půjde nově zaplatit i týdenní parkovné

Děčín - Po šesti letech používání mobilních plateb parkovného čekají od prvního srpna řidiče menší změny. Nově půjde pomocí mobilu zaplatit více hodin parkovného najednou, což doposud možné nebylo. Změna navíc přinese dva zvýhodněně tarify celodenního a týdenního parkovného.

Navštivte zoologické zahrady v kraji a vyhrajte vyhlídkový let!

Ústecký kraj - Jeden kraj – tři různé zoo. Tak to je název kampaně, kterou od 22. července 2016 spouští severočeské zoologické zahrady Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín. Hlavní myšlenkou kampaně je nabídnout návštěvníkům zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo a navíc možnost vyhrát vyhlídkový let, pokud se jim podaří navštívit všechny 3 zahrady do 31. října 2016.

Doporučené články

Co se chystá

 • 24. červenec 2016

  Jílové - Město Jílové zve malé i velké odvážlivce na STEZKU ODVAHU v areálu zámku Jílové, v sobotu 30. července od 20 hodin, poslední nebojsa bude na trať vpuštěn ve 23 hodin. Vstupné: děti 30 kaček, 40 korun dospělák a 110 korunek je za rodinnou vstupenku. Partneři akce jsou: týdeník Princip a zpravodajství www.edecinsko.cz

 • 19. červenec 2016

  Děčín, Staré Město - Na Staré Město, pod Nový most dorazil cirkus Andres, který má nově tři velbloudí mláďata. První představení pod mostem proběhne již tento čtvrtek, tedy 21. července od 18 hodin. Další představení  od 18 hodin proběhne v pátek a v sobotu, v neděli pak můžete do cirkusu dorazit od 11 hodin, kdy je to poslední představení v našem městě.

 • 13. červenec 2016

  Jílové, Kamenec - Sportuje celá obec aneb Sportovní den nejen pro děti. Přijďte si zahrát fotbal, tenis, volejbal, nohejbal, projet se koni, zastřílet si a mnoho dalšího na hřišti v Jílovém - Kamenci. Sportovní akce se koná tuto sobotu, 16. července od půl deváté ráno, kdy je prezence účastníků a v devět je slavnostní zahájení.

 • 13. červenec 2016

  Jílové - Letní kino v Jílovém promítá na hřišti v zámeckém parku kreslený film V hlavě. Začátek je v půl desáté večer, v pátek 15. července. Vstupné je 80 kaček za dospěláka, 50 korun zaplatí dítě a rodinná vstupenka je za 210 korun (2+2)

 • 07. červenec 2016

  Jílové - Prožijte v sobotu 9. července 2016 na nádvoří zámku v Jílovém na Děčínsku RETRO den aneb akci s názvem Květinové děti. Od 14 hodin, kdy program začíná vystoupí Trn v oku - taneční vystoupení, koncert OLYMPIC revival, běh Emila Zátopka, stylová modní přehlídka, swingující marionety, Hippies versus Lidové milice, dětské hrátky, koncert PETR NOVÁK revival, ohňová show, na závěr ohňostroj.

Tipy na výlet

Zajímavosti

Mobily a PC

 • 13. červenec 2016

  Praha – Alcatel uvedl na český trh svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4. Telefony IDOL 4 a IDOL 4S designově navazují na loňské modely IDOL 3. Kromě vylepšených parametrů a materiálů novinky poskytnou i multimediální zážitky díky speciálnímu bočnímu tlačítku Boom a také funkce určené pro virtuální realitu přímo v balení.

 • 19. červen 2016

  Praha – Staré mobilní telefony, klávesnice, fény, žehličky, přehrávače mp3 a další malé elektrospotřebiče doma najde téměř každý. Kam však s nimi, když doslouží a doma už na ně není místo? Rozhodně ne do obyčejného kontejneru!

 • 12. červen 2016

  Praha – Společnost Lenovo představila na letošní konferenci Tech World v San Franciscu novou rodinu smartphonů Moto Z spolu s příslušenstvím Moto Mods, díky kterému mohou uživatelé ve vteřině změnit svůj telefon podle aktuální potřeby.

 • 03. červen 2016

  Ústecký kraj – Rok 2016 je rokem skutečně nastupující virtuální reality. Potvrzuje to i zájem o náš nově spuštěný sesterský server e-virtualne.cz, který se zaměřuje na fotografie a videa určená rovněž pro prohlížení v různých VR headsetech (zařízeních, do nichž umístíte svůj chytrý telefon, který vám virtuální realitu zprostředkuje).

 • 29. duben 2016

  Praha – Společnost Lenovo uvádí na náš trh zcela nové modely chytrých telefonů. Jsou jimi smartphony Moto G a Moto X Play, které přinášejí například zvýšenou odolnost proti vodě, výkonné procesory, kvalitní fotoaparáty nebo nejnovější operační systém Android spolu s užitečnými softwarovými funkcemi.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×