Zprávy

Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016

Ústecký kraj - Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

Aktuálně! Se zájezdovým autobusem se na Děčínsku utrhla krajnice

Děčínsko, Růžová - Profesionální hasiči z Děčína vyjeli v neděli dopoledne k dopravní nehodě zájezdového autobusu do obce Růžová. S autobusem se utrhla krajnice a následně skončil mimo komunikaci. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a ani k úniku provozních kapalin. Jelikož má autobus zablokované dveře, cestujím pomůžou ven přivolaní hasiči. Nedělní karambol potvrdila krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Autobus vytáhne specializovaná firma.

Aktuálně! Hasiči a strážníci zasahovali po městě. Likvidovali uniklé kapaliny z vozu

Děčín - K většímu úniku provozních kapalin z vozidla došlo v sobotu ve večerních hodinách. Začátek skvrny byl u železničního přejezdu ve Žlebu a dále velmi kluzká skvrna pokračovala na Nábřeží, k hlavnímu a dále autobusovému nádraží až na Staré Město.

Strom, který spadl na cestu zlikvidovali hasiči z Boletic

Boletice nad Labem, Lesní Mlýn - Ke stromu, který spadl na cestu v Lesním Mlýně vyjeli v pátek odpoledne dobrovolní hasiči z Boletic nad Labem. Hasiči strom rozřezali pomocí motorové pily, komunikaci uklidili a vrátili se zpět na základnu.

Aktuálně! V Děčíně opět unikal plyn a zastavil dopravu

Děčín - K úniku plynu došlo v pátek ve večerních hodinách na Kamenické ulici, u Diamantu v Děčíně. Doprava na silnici 1/13 byla okamžitě v místě úniku zastavena a PČR odkláněna. Nyní pracovníci plynáren zasahují v místě nehody. "Nebezpečná překážka-Od 21.10.2016 19:00 do 22.10.2016 01:00; v ulici Kamenická v obci Děčín , délka 482m; Děčín 2 ul. Kamenická u hotelu Senátor-silnice 1/13; únik plynu; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; Velký únik plynu z porušeného potrubí při výkopové práci. Na místě hlídky PČR, HZS, plynaři. silnice 1/13 plně uzavřena", informuje web PČR.

Město získalo bezúplatně od policie vozidlo. Nyní má nový kabát

Jílové - Město Jílové získalo bezúplatně od Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje vozidlo VW Transporter za účelem plnění úkolů vyplývajících ze zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, ze zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, a k zajištění ostatních činností a aktivit města Jílové (viz usnesení RMJ č. 508/2016/R ze dne 22.08.2016).

Utonulý pes v rybníce měl na krku uvázaný kámen

Rumburk - Ani po dvou měsících nenašli policisté majitele uhynulého psa, který byl koncem srpna nalezen rybářem v rybníku zvaném Textilák v Jiříkově. V době nalezení psa mělo zvíře mělo na krku přivázaný silonový popruh. Na jeho druhém konci byl uvázán téměř osmikilogramový kámen.

Aktuálně! Hasiči vyjeli do Boletic. Hořel tam nepořádek v šachtě

Boletice nad Labem - K požáru nepořádku ve výtahové šachtě vyjeli ve čtvrtek večer do boletického sídliště profesionální a dobrovolní hasiči. Požár byl ještě před příjezdem jednotek zlikvidován. Hasiči pouze odvětrali vchod a vrátili se zpět na své základny. Na místě také zasahovala PČR a MP.

Doporučené články

Co se chystá

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  Děčín - O podzimních prázdninách hurá do zoo! Děčínská zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky v termínu od středy 26. do neděle 30. října 2016 stanovištní soutěž o zajímavé podzimní ceny. Ten, kdo správně odpoví na všechny otázky z oblasti třídění a recyklace odpadu a usměje se na něj štěstí při losování, si může vysoutěžit například deštník s logem Zoo Děčín nebo pláštěnku.

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

 • 14. říjen 2016

  Jílové - Město Jílové a Umělecká agentura KAZ Nový Bor Vás zvou na Dětský maškarní karneval do prostor zámku v Jílovém. Těšit se můžete na hry, soutěže a diskotéku. Program začína v neděli 16.10. od 15hodin a vstupné je 30 kaček.

 • 12. říjen 2016

  Děčín, Staré město - Do našeho města, pod Nový most na Staré město zavítal úplně poprvé cirkus Arlet. Na velkolepé cirkusové představení se můžete těšit od čtvrtka do pátku. Čtvrteční, tedy první představení v Děčíně je možné navštívit za speciální rodinné vstupné, 150 kaček na osobu. Čtvrtek a pátek je představení od 17, sobota od 14 a neděle od 11hodin.

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 02. říjen 2016

  Krásné Březno - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Což pro návštěvníky znamená několik změn. Například úpravu vstupného.

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×