Zprávy

Aktuálně! Některé silnice v Děčíně jsou pod vodou

Děčín - Silný déšť zatopil některé silnice na Děčínsku. U čerpací stanice OMV, u hasičů je část silnice uzavřena, vodou bylo poškozeno vozidlo, které je nyní v místě odstaveno, na místě je městská policie. Další uzavírka je tradičně u pošty, křižovatka ulic Poštovní a Podmokelská, na místě jsou dobrovolní hasiči z Horního Žlebu.

TRAGÉDIE: Motorkář nepřežil nehodu u Sněžníku

Sněžník - Tragicky skončila jízda na motocyklu pro jednatřicetiletého muže, který v neděli po 19.30 hodině jel ze Sněžníku na Jílové a v lesním úseku pravděpodobně nezvládl svůj motocykl a po smyku vylétl ze silnice, kde havaroval. Motorkář utrpěl závažná zranění neslučitelná se životem. Potvrdila to mluvčí policie Pavla Kofrová.

Tři jednotky likvidovaly požár lesa u Maxiček

Děčínsko - Profesionální hasiči ze stanice Děčín, dobrovolní hasiči ze Starého Města a Horního Žlebu vyjeli v odpoledních hodinách, po třetí hodině k požáru lesa u Maxiček na Děčínsku, směrem k Vlčímu jezeru. Jako první na požár upozornila oznamovatelka z Křešic.

Při kácení dřevin došlo v Krásném Studenci ke stržení drátů vysokého napětí

Děčín - Při kácení dřevin na začátku lesa v Krásném Studenci na Děčínsku  došlo v sobotu, před čtvrtou hodinou odpolední k pádu části stromu na dráty vysokého napětí. Následně došlo k zahoření dřeviny. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanice Děčín. Hasiči vyčkali na pracovníka energetiky a do jeho příjezdu místo monitorovali.

Ve středu běhal po městě nahý, ve čtvrtek skočil z mostu do Labe

Děčín - Ve čtvrtek, v podvečer skočil do Labe z Tyršova mostu mladý muž. Po "zaplavání" v Labi byl policisty předán do péče záchranné službě. "Mladík ve čtvrtek, v podvečerních hodinách skočil z mostu do řeky Labe. Policisté následně předali mladého muže do péče lékařům. Jde o stejného mladíka, který ve středu běhal po Jílovém nahý," potvrdila policejní mluvčí nprap. Pavla Kofrová.

Zoo slaví babyboom ve společném výběhu

Děčín - Nadílka letošních mláďat v děčínské zoologické zahradě se opět rozšířila. Ve společném výběhu mývalů severních a nutrií říčních přibyla k šesti mývalatům v minulém týdnu také trojčata nutrií. Všechna mláďata se mají čile k světu. Nutriátka přišla na svět po 130 dní dlouhé březosti. Na mateřském mléce a péči matky budou závislá zhruba následujících 5 týdnů.

Aktuálně! Hasiči vyjeli k likvidaci olejové skvrny v Jílovém

Jílové - Tři minuty před sobotní jedenáctou hodinou dopolední vyjeli dobrovolní hasiči z Jílového - Modré, do ulice Sněžnické, směrem z Jílového na Sněžník, kde se na vozovce nacházela olejová skvrna, dlouhá přibližně dva kilometry. Na místo také vyjela Správa a údržba silnic.

Strážníci zadrželi zloděje, který rozkrádal areál na Maxičkách

Děčín, Maxičky -Zloděje, který v posledních dnech rozkrádal areál na Maxičkách v Děčíně, se podařilo zadržet strážníkům přímo při činu. V pátek, před polednem skončil čtyřiadvacetiletý muž s pouty na rukou. Záležitost nyní řeší kriminální policie.

Doporučené články

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 26. květen 2016

  Ústí nad Labem - Hrad Střekov stojí na sto metrů vysoké znělcové skále a je jednou z nejlépe dochovaných hradních zřícenin v České republice. Byl vybudován před rokem 1319 na příkaz Jana Lucemburského k ochraně labské cesty, vinoucí se podél Labe.

 • 24. květen 2016

  Krásný Dvůr - Krásný Dvůr (stránky zámku najdete zde) najdeme v Ústeckém kraji v obci stejného jména na Podbořansku. Jde o barokní stavbu v péči Národního památkového ústavu. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a roku 2001 byl zámek prohlášen za národní kulturní památku. Zámek je proslulý rozlehlým parkem z konce 18. století. Nejstarší zmínka o zámku je z konce 13. století.

 • 22. květen 2016

  Žatec - Chmelový maják – dvaačtyřicetimetrová rozhledna – je dominantou Chrámu chmele a piva v Žatci na náměstí Prokopa Velkého. Ten je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech.

 • 19. květen 2016

  Ústecký kraj - Čeká nás další na akce velmi zajímavý víkend. Podívejte se na přehled více než tří desítek kulturních, sportovních a společenských událostí, které se budou konat v našem kraji a také u našich přeshraničních sousedů.

 • 17. květen 2016

  Mostecko - Vyhlídku na hnědouhelný lom Vršany najdeme u silnice spojující Komořany a bývalou obec Bylany, kde nyní leží průmyslový areál. Leží západně až jihozápadně od města Most. Dobývá se zde uhelné ložisko vyvinuté ve slatinicko-bylanské oblasti Severočeské uhelné pánve.

Zajímavosti

 • 26. květen 2016

  Teplice - Sólisté newyorských Broadway Theatres vystupují ve čtvrtek 26. května od 19 hodin při Zahajovacím koncertu 52. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v teplickém kulturním domě. Zazní skladby z filmů Jamese Bonda a světově známé muzikály. Koncert přinášíme od 19 hodin živě na streamu v tomto článku.

 • 26. květen 2016

  Velké Žernoseky - Přehled blokád břišní stěny a hrudníku, Přehled blokád v oblasti krku, Velký okcipitální nerv, Cervikální bloky či Neurologické komplikace regionální anestezie. To jsou názvy některých přednášek IV. Certifikačního kurzu – Ultrazvukově asistovaná regionální anestézie, který proběhl ve Velkých Žernosekách. Přilákal mladé specialisty nejen z České, ale také ze Slovenské republiky.

 • 23. květen 2016

  Panenský Týnec - Tento víkend proběhlo, jako každý rok, zahájení tuningové sezóny na letišti v Panenském Týnci na Lounsku pod názvem Car Wars Opening 2016.

 • 21. květen 2016

  ČR – Vládní kabinet v tomto týdnu upravil podmínky projektu Ovoce a zelenina do škol, díky kterým budou moci školy nakupovat zeleninu a ovoce přímo od zemědělců. Základním cílem projektu je zlepšovat stravovací návyky dětí. Nové podmínky mají potom podpořit prvovýrobce.

 • 19. květen 2016

  Most - Žáky ze základní školy v ulici Zdeňka Štěpánka v Mostě fyzika baví, dokáží jí totiž snadno porozumět. Díky moderním pomůckám, které ukazují třeba práci motorů, se pro ně fyzika stala zábavou.

Mobily a PC

 • 29. duben 2016

  Praha – Společnost Lenovo uvádí na náš trh zcela nové modely chytrých telefonů. Jsou jimi smartphony Moto G a Moto X Play, které přinášejí například zvýšenou odolnost proti vodě, výkonné procesory, kvalitní fotoaparáty nebo nejnovější operační systém Android spolu s užitečnými softwarovými funkcemi.

 • 12. duben 2016

  ČR - ASUS začal v Česku prodávat multimediální notebooky řady N ve dvou velikostech úhlopříčky – jde o 15,6" model N552 a 17,3" model N752. Víko notebooků se vyznačuje kovovým povrchem s pro ASUS typickým motivem soustředných kruhů, který odkazuje na filozofii Zen.

 • 14. březen 2016

  Barcelona – HTC představilo zcela nový designový směr rodiny HTC Desire™. Modely HTC Desire 530, HTC Desire 630 a HTC Desire 825 byly navrženy s cílem vytvořit jedinečné a dosud nevídané telefony pro mladou cílovou skupinu, které zcela smaže propast mezi módou a spotřební elektronikou. Nové smartphony HTC vyrábí zbrusu novou technikou miniaturních cákanců na polykarbonátové tělo zařízení.

 • 06. březen 2016

  Praha – Společnost Lenovo představila na veletrhu MWC ve španělské Barceloně nové přírůstky do svého portfolia tabletů. Mezi novinky patří například Lenovo TAB 3 10 Business, vhodný pro obchodní účely využívající operační systém Android 6.0, či dvojice rodinných tabletů TAB 3 7 a TAB 3 8.

 • 29. únor 2016

  Barcelona - Alcatel představil na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně kromě vlajkové řady IDOL 4 také sérii smartphonů POP 4, kam spadají modely střední třídy. Stylová řada POP 4 zahrnuje celkem tři modely - POP 4, POP 4+ a POP 4S, které jsou svými funkcemi zaměřeny na generaci mileniálů.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×