Zprávy

Řidič uvízl se svým vozem nad strouhou. Chybělo pár milimetrů a mohl si poškodit podvozek vozu

Jílové - Krátce před sedmou hodinou večerní požádal řidič osobního vozu na lince městské policie Jílové o pomoc s tím, že při otáčení najel na okraj silnice a uvízl nad strouhou, kde hrozilo další popojetí vozu a "sednutí" s podvozkem na okraj vozovky a tím možné poškození vozu.

Hasiči vyjížděli kvůli vichřici k desítkám případů. Na Děčínsku vrazil vlak do spadlého stromu

Ústecký kraj - Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely během noci ze čtvrtka na pátek k 45 nahlášeným událostem způsobeným silným větrem. Čtyřicet dva zásahů si vyžádaly popadané stromy převážně na komunikace. Ve dvou případech spadlé stromy způsobily dopravní nehodu.

Hasiči na Děčínsku za sebou mají několik výjezdů. Může za to voda a řízky na plotně

Děčínsko - Tající sníh a dešťové srážky způsobily, že v posledních hodinách došlo v Děčíně k vzestupu hladiny řeky Labe. Jedním z míst, kde se voda v minulosti pravidelně vylila mimo koryto řeky, je pod Tyršovým mostem u Parolodě. Právě zde rozhodlo vedení Povodí Labe o stavbě protipovodňové stěny, která ochrání přilehlé objekty.

Aktuálně! Hasiči vyjeli do Bynovce k zahoření sazí v komínu

Děčín/Bynovec - Hasiči vyjeli v devět hodin večer do obce Bynovec na Děčínsku, kde mělo dojít k zahoření sazí v komínu. Podle operačního střediska je požár zlikvidován a k jeho dalšímu šíření nedochází.

Psa, který uvízl v korytě potoka zachránili hasiči a strážníci

Jílové - Krátce před středeční půl desátou ranní vyjeli hasiči z Jílového-Modré a strážníci MP Jílové k záchraně psa, který uvízl v korytě Jílovského potoka a bez pomoci se nedostane mimo rozvodněný potok. Hasičům se za pár minut podařilo psa z ledové vody dostat ven. Pejsek se naštěstí pohyboval na okraji a proud ho tak nestáhl sebou.

Hasiči v Jílovém bojovali s vodou. Ta zatopila několik zahrad, silnici a stavení

Jílové/Kamenná a Sněžník - Dvě minuty popoledni se v úterý v Jílovém na Děčínsku rozhoukaly sirény. Za pár minut vyjeli dobrovolní hasiči Jílové-Modrá k technické pomoci-odstranění nebezpečných stavů do ulice Revoluční, kde voda z rozvodněných toků tekla přes zahrady, silnici a zatopila několik objektů. Hasiči zasahovali i v dalších částech města a dále do odpoledních hodin bojovali s vodou na Sněžníku.

Z Děčína do Ústí nad Labem pojede nadměrný náklad

Ústecký kraj - Ve čtvrtek 23. 2. 2017, v pátek 24. 2. a v sobotu 25. 2. 2017 bude z Děčína do Ústí nad Labem přepravován nadměrný náklad.

Stávka v autobusové dopravě dál hrozí. Kraj začne pracovat na přípravě vlastního dopravce

Ústecký kraj - Vedení kraje se intenzivně zabývá situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. Následky vládního usnesení na pondělním jednání řešili i zastupitelé Ústeckého kraje.

Doporučené články

Co se chystá

 • 23. únor 2017

  Ústí nad Labem - Podvanácté zavítají na dětská oddělení Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici přední české modelky v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“. Organizátorkou akce je Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002), ve spolupráci s Ústeckým krajem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • 21. únor 2017

  Most - Každý rok jsou čím dál tím lepší. Organizátoři akce věří, že letošní ročník opět překoná ten minulý. Vyzývají všechny, kteří mají soutěživého ducha, smysl pro humor a chtějí se skvěle pobavit, aby vytvořili svůj tým a podali přihlášku do šestého ročníku závodů Dračích lodí. Ty se uskuteční 9. a 10. června letošního roku na jezeře Matylda v Mostě.

 • 19. únor 2017

  Děčín - Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za týden čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy Masopustu chystá zoo na poslední únorovou sobotu 25. 2. 2017. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

 • 18. únor 2017

  Děčín/Staré Město - Do Děčína, pod Nový most na Staré Město přijel největší cirkus v ČR. Karel Berousek uvádí ORIGINAL CIRKUS SULTÁN. První představení za jednotnou cenu 99kaček je ve středu 22.2.2017 od 17hodin. Další představení je ve čtvrtek a v pátek také od 17hodin. O víkendu se začíná dříve, v sobotu v 15hodin a v neděli hodinu před polednem, tedy v 11hodin.

 • 17. únor 2017

  Most - Více než 30 let staré retro vzpomínky pamětníků starých časů oživí na konci května promenáda legendárních východoněmeckých vozů značky Trabant.

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 23. únor 2017

  Severní Čechy – Do předjarního úklidu sokolích budek se pustili elektrárenští hasiči. Většina „letních bytů“ sokolů stěhovavých, který si za své hnízdiště vybrali některý komín či chladicí věž v severočeských elektrárnách Skupiny ČEZ, je tak pro ně už připravena. Například v pondělí 20. února proběhly kontroly a vyčištění budek v elektrárnách Tušimice a Prunéřov.

 • 19. únor 2017

  Chomutov, Most – Jsou od sebe vzdálené půl hodinky autem a každý má své příznivce. Někdo dává přednost vyžití v Aquadromu Most, jiný preferuje Aquasvět Chomutov. Navštívili jsme oba areály a nabídneme vám jejich porovnání. Podívejte se do fotogalerií, mrkněte se na videa. A napište nám do diskuze, kde to máte raději a proč.

 • 18. únor 2017

  Ústecký kraj - Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit na zanedbané silnice v krajském majetku zhruba 2,5 miliardy korun.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×