Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

ČR - Na poslední prázdninový víkend budou na silnicích dohlížet stovky policistů dopravní a pořádkové policie.

Na různých místech České republiky se zaměří se na dodržování všech pravidel silničního provozu, včetně dodržování rychlosti v problematických místech páteřních komunikací. Cílem dopravně bezpečností akce je pomoc v bezpečném návratu z dovolené všem motoristům a v případě dopravních komplikací pomoci v jejich rychlém odstranění.

V rámci rizikového víkendu se policisté ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů zapojí také do preventivní akce na dálnicích. Na vybraných krizových úsecích dálnic budou připraveny operativní hlídky dopravních policistů a odtahová vozidla, která budou připravena ihned vyrazit na pomoc řidičům v případě poruchy, či nehody a zajistit tak rychlé zprůjezdnění komunikace.

„Konec letních prázdnin je bohužel již tradičně spojen se zvýšenou intenzitou silničního provozu a s tím spojenými dopravními komplikacemi. Zde vnímám spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů jako pozitivní krok k pomoci řidičům. Očekáváme, že se díky této dopravně-preventivní akci v rizikových úsecích dálnic předejde případným mimořádným událostem a přispěje tak k bezpečnému návratu z prázdnin.“ říká Jaroslav Řehák, ředitel služby dopravní policie Policejního prezidia ČR.

Vzhledem k velkému počtu vozidel, které se každoročně během posledního víkendu prázdnin pohybují na silnicích, apelují policisté na řidiče a jejich ohleduplnost, opatrnost a dodržování pravidel bezpečné jízdy. Důležitým předpokladem šťastného návratu z cest je i dodržování pravidelných přestávek a dodržování pitného režimu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací