Pondělí 15. srpen 2022
Svátek má Hana

Jste živnostník a přemýšlíte, zda si založit podnikatelský účet? Ze zákona není nutné vést podnikatelské účetnictví mimo váš osobní účet. Přesto s sebou podnikatelský účet přináší pár výhod. Pojďme se na 4 z nich podívat.

Přehlednost

Založením podnikatelského účtu oddělíte všechny osobní transakce od těch pracovních. Snadněji se vám tak budou připravovat výpisy a materiály pro přípravu podání daňového přiznání. Nemusíte složitě filtrovat příchozí a odchozí platby spojené s podnikáním a celkově si usnadníte evidenci účetnictví. Podnikatelský účet můžete přehledně spravovat v mobilním a internetovém bankovnictví.

Oddělení soukromých a firemních transakcí

Jak už jsme zmínili výše, oddělení soukromých transakcí od firemních vám ulehčí přípravu účetní závěrky. Separované účty oceníte i v případě, kdy finanční úřad vyžaduje výpisy. Pokud máte peníze vedené pouze na jednom účtu, finanční úřad tak zároveň získá přístup k vašim soukromým platbám.

Pozor: Při exekuci nebo insolvenci vám oddělené účty nepomohou, jelikož exekutor má volný přístup k oběma účtům.

Vedení v cizích měnách

Většina běžných účtů je vedena v českých korunách, ale podnikatelský účet nabízí správu firemních transakcí i v měnách cizích. Tuto službu využijete, pokud máte zahraniční klienty nebo například nakupujete materiál v zahraničí. Dříve se za tuto službu platilo, ale v rámci konkurenčních výhod banky od vybírání poplatků postupně odstupují.

Přidané služby

Každá banka poskytuje k podnikatelským účtům další služby. Většinou mezi ně patří dostupnější kontokorent a úvěry. Vybrat si také můžete speciální pojištění svých financí. Banka CREDITAS navíc nabízí vychytané internetové bankovnictví, které vám automaticky třídí platby podle kategorie, a vy tak snadno poznáte, za co utrácíte.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist