Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Varnsdorf - Dvakrát během jednoho dne museli vyjet hasiči do jednoho bytu v panelovém domě v Žitavské ulici ve Varnsdorfu. 

Celkem čtyři hasičské jednotky (profesionální hasiči Varnsdorf a dobrovolní hasiči Varnsdorf, Rumburk a Dolní Podluží) vyjely ve čtvrtek 20. 1. 2022 ve 14:47 k požáru v pátém patře. Při zásahu byla provedena evakuace tří osob, dalších osm osob bylo zachráněno z hořícího zakouřeného bytu a vyvedeno pomocí evakuačních masek. Hasiči požár likvidovali vodním proudem z domovní hydrantové sítě v 16:05 hodin. Při zásahu bylo zraněno pět osob (nadýchání kouřem a popáleniny). Požár vznikl od hořící svíčky na stolku. (Zdroj: HZS)

Ačkoliv bylo při odjezdu hasičů od hořícího bytu všechno v pořádku a nikde nehořelo, chemii neporučíte a tak se za pár hodin v bytě opět objevil kouř a hasiči na místo vyjeli znovu. V průběhu noci na místo dorazili z Ústí nad Labem také hasičští chemici, kteří odebrali vzorky. Požár byl zlikvidován v 0:43 hodin směsí mokrého písku a sorbentu. Vzorky sebrané chemické látky byly podrobeny expertize. Dvanáct evakuovaných osob nalezlo náhradní bydlení u svých příbuzných. (Zdroj: Hasiči Varnsdorf)

Podle rozborů se mělo jednat o červený fosfor. Ten se používá při výrobě drog. „Případ si převzali místní policisté, kteří jej předali na kriminální službu do Rumburku,“ uvedla pro Děčínský deník policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
http://www.edecinsko.cz/zpravy/decin/80482-obrazem-k-pozaru-v-panelaku-ve-varnsdorfu-vyjely-ctyri-jednotky-hasicu?fbclid=IwAR0DoZf9ZqLiwwzwezTFmd4HUiGITSYcIqgSX39Q-ge5i-raD3cELLZ1N3E 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist