Čtvrtek 5. prosinec 2019
Svátek má Jitka

Šluknov - V loňském roce vyhlásilo město Šluknov druhý ročník dotačního titulu na obnovu fasád a střech na území městské památkové zóny Šluknov (centrum města). Snahou vedení města je nejen zlepšení vzhledu centra Šluknova, ale též postupné rozšiřování a zkvalitňování služeb v turistickém ruchu.

Důsledkem by měl být i delší pobyt návštěvníků ve městě a tím i zlepšení a zvýšení kupní síly pro místní podnikatele a prodejce.

Na 22. zasedání rady města Šluknov byl odsouhlasen další, 3. ročník tohoto dotačního titulu, a tak je možné si na příští rok akci připravit a požádat o příspěvek. Termín podání žádostí je do 15.11.2019.

A co je k tomuto potřeba? Zejména projednání záměru se zástupci Státní památkové péče MěÚ Rumburk, který vydá závazné stanovisko, jenž je nutnou součástí Žádosti o neinvestiční účelovou dotaci na obnovu fasády, či výměnu střešní krytiny. Dále je nutné vyplnit žádost, včetně stanovení čisté plochy fasády, či střechy, pro stanovení oprávněné výše dotace a také je velmi výhodné mít předjednány realizace prací s dohodnutou firmou, neboť se pak vyhnete problémům s časovou tísní při realizaci a možným vracením dotací kvůli nezhotovením prací z důvodu vytíženosti firem.

Veškeré informace naleznete v přílohách, které jsou ke stažení ZDE.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací