Čtvrtek 5. prosinec 2019
Svátek má Jitka

Rumburk - Ve středu 17. července proběhlo jednání na krajském úřadu, kterého se zúčastnil Ing. Lumír Kus - starosta Rumburku, Ing. Karel Schäfer - předseda představenstva LNaP, RSDr. Stanislav Rybák - náměstek hejtmana pro zdravotnictví, Ing. Petr Severa - vedoucí odboru zdravotnictví.

Dále byli přítomni mediátoři, které pověřil ministr zdravotnictví, Bc. Jan Richter - předseda finančního výboru Ústeckého kraje a Ing. Jan Schiller - poslanec, člen Podvýboru pro ekonomiku ve zdravotnictví, zdravotní pojištění a přímo řízené organizace.

Ze stran Ústeckého kraje byl navržen harmonogram dalšího postupu. Základními milníky jsou:

  • 20. 7. 2019 - finální výstup z auditu
  • 23. 7. 2019 - jednání Krajské zdravotní na VZP
  • 24. 7. 2019 - jednání VZP na Ministerstvu zdravotnictví
  • 5. 8. 2019 - pravděpodobný termín jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje

"V případě odsouhlasení krajským zastupitelstvem vstupu do řešení LNaP bude potřeba provést další kroky. Předpoklad kraje je, že LNaP zajistí stažení návrhu na insolvenci a město odsouhlasí uhrazení ztráty za rok 2018. V nabídce VZP je převzetí části dluhů za rok 2019 s tím, že VZP zpětně proplatí úhradu výkonů za výhodné sazby a to za 210 dnů. Tím by finanční zátěž Rumburka byla nižší. Děkuji zdravotnickému personálu nemocnice, že se zatím drží. Teď je na řadě kraj a Krajská zdravotní, aby ukázali svou vůli v reálu," dodává starosta Lumír Kus.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací