Čtvrtek 5. srpen 2021
Svátek má Kristian

Stebno - Velké oči, masivní kly a chlupaté tělo – tak vypadal pravěký mamut. Mamuti vyhynuli na konci doby ledové, tedy před 18 až 13 tisíci lety. Jenže teď se jeden takový objevil na zahradě u pana Karla Kaliby v obci Stebno u Petrohradu. Jenom je o trochu menší než jeho předci.

„Má na délku bez klů 170 centimetrů a dva metry na výšku,“ popisuje svůj poslední výtvor umělecký štukatér, který se do Stebna přestěhoval vloni se svojí rodinou z Mostecka.

Mamut se neobjevil na zahradě náhodou. Karel Kaliba, mimochodem jeden z tvůrců pohádkového lesa v Hrobčicích, ho postavil pro místní děti jako atrakci na den dětí. Zvíře je postavené z kovové kostry, polystyrenových kostek a přírodních materiálů. Vyrobit ho zabralo čtyři pracovní dny.

Přes 100 kilo vážící chobotnatec se stal během chvíle lákadlem pro turisty a projíždějící řidiče. Asynchron: Socha na zahradě ale dlouho stát už nebude. Její autor totiž chce mamuta prodat. „Peníze, které bych takto získal, bych potom věnoval psímu útulku v Žimu na Teplicku,“ svěřuje se výtvarník.

Kdo by měl o mamuta zájem, může sledovat facebookový profil Sochy z dílny Karla Kaliby nebo se informovat na telefonním čísle 723 882 087.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací