Čtvrtek 5. srpen 2021
Svátek má Kristian

Ústecký kraj - Román Nebezpečné známosti francouzského autora Choderlose de Laclose se dočká dalšího filmového zpracování. Tvůrci si pro kulisy dobového seriálu vybrali hned čtyři památky v Ústeckém kraji.

Příběh dvojice bývalých milenců, která se snaží využívat druhé pomocí svádění, je českým divákům znám i díky filmovému zpracování režiséra Miloše Formana (Valmont, 1989). Nový televizní seriál americko-kanadské produkce v Čechách zajišťuje společnost Czech Anglo Pictures.

V Ústeckém kraji se od začátku června natáčí na státním zámku v Libochovicích (až do 13. června). Další lokací bude státní zámek Ploskovice, který filmařům poskytne mimořádné interiéry od 14. června do 1. července. Během této doby budou interiéry obou státních památek ve správě Národního památkového ústavu veřejnosti nepřístupné. Následně se filmový štáb přesune do areálu kláštera v Doksanech a na zámek v Roudnici nad Labem.

Ústecký kraj je krajem rozmanitostí a kontrastů, v němž filmaři nacházejí jedinečné krajinné scenérie takřka pro jakýkoli filmový příběh. „Producentům a tvůrcům prostřednictvím Filmové kanceláře Ústeckého kraje nabízíme spolupráci a pomoc tak, aby pro ně bylo natáčení v našem regionu co nejefektivnější a aby se k nám vraceli. Tímto chceme požádat veřejnost, aby počítala s tímto krátkodobým omezením, a spolu s filmaři je prosíme o shovívavost,“ uvedl k přínosům filmování v kraji náměstek hejtmana Jiří Řehák.

V hlavních rolích seriálu se objeví Alice Englert jako markýza de Merteuil a Nicholas Denton jako vikomt de Valmont. „Jsme velice rádi, že si produkce vybrala právě památky Ústeckého kraje. Rozsah natáčení je značný a zahrne bezmála 22 natáčecích dní v prvním natáčecím bloku. Tvorba seriálu s sebou nese i výrobu a výstavbu dekorací nebo přípravu speciálních masek a rekvizit,“ dodala k natáčení Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací