Sobota 24. říjen 2020
Svátek má Nina

Děčínsko - V české republice vzniká první ucelená edice knih zaměřující se na přiblížení krás jednotlivých regionů z ptačí perspektivy. Tyto knihy jsou plné neopakovatelných pohledů na známá místa i neznámá zákoutí.

Nyní se začíná mapovat region Děčínska. „V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií Děčínsko z nebe,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Podívejte se na Hřensko z jiného pohledu

Lidé se tak můžou těšit na letecké snímky, které pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Kniha zachytí krásy hlavního města regionu Děčín i s místní zoologickou zahradou, ukáže čtenářům Hřensko a Pravčickou bránu a nebo celou ředu rozhleden. Vedle toho budou k vidění zajímavé památky tohoto regionu, ale i příroda, či pohledy, které zaujaly fotografa při letu nad Děčínskem.

1301fotografie2

Foto: CBS Nakladatelství

„V současné době kontaktuji na Děčínsku představitele obcí, firem i škol s nabídkou stát se partnery tohoto projektu a podílet se tak na knize, která prezentuje krásy jejich regionu,“ prozrazuje regionální projektová manažerka Iveta Blažková.

Česko jako pohádková země

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Velkým zážitkem pro mě bylo letět okolo úchvatných historických měst. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval a velmi rád se s Vámi podělím o to, jak jsem Česko z nebe viděl,“ říká majitel firmy, pilot a fotograf Milan Paprčka. Kniha leteckých fotografií Děčínsko z nebe vyjde v druhé polovině tohoto roku.

1301fotografie3

Foto: CBS Nakladatelství

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací