Sobota 22. září 2018
Svátek má Darina

Ústecký kraj - V úterý 3. října zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Úterý strávil v Bílině a v Mostě. Postupně během dalších dvou dnů navštíví i Lounsko, Chomutovsko i Děčínsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ve Šluknovském výběžku.

Před budovou Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) přivítal prezidenta a první dámu Ivanu Zemanovou hejtman Oldřich Bubeníček s chotí Jitkou Bubeníčkovou. Po krátkém setkání obou párů následovalo setkání prezidenta ČR se zastupiteli Ústeckého kraje, kde dostal prezident z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka krbovou sestavu, kterou vyrobili žáci SOŠ a SOU Roudnice nad Labem a dále si odvezl regionální výrobky Ústeckého kraje včetně jablek ze Zahrady Čech.

„Jezdím sem k vám na sever rád. Oceňuji zvláště pokrok, který je ve vašem regionu patrný,“ uvedl při svém projevu Miloš Zeman. Se zastupiteli také besedoval na témata ohledně možných dalších památek UNESCO či splavnosti Labe.

Následovala krátká beseda s řediteli příspěvkových organizací zřizovaných Ústeckým krajem a se členy Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Během prvního dne pobytu navštívil prezident v doprovodu hejtmana město Bílina, kde se prezident setkal na Mírovém náměstí s obyvateli města. Z Bíliny pak přejel do Mostu, kde v divadle oslavil s přítomnými Den seniorů. Tuto tradiční akci pořádá Krajská rada seniorů; letos předal ceny pro výherce seniorské soutěže sám prezident Zeman.

Svůj separátní program má i manželka prezidenta, která navštívila s Jitkou Bubeníčkovou Psí domov Řepnice na Litoměřicku a Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích.

Prezident Miloš Zeman zavítal do Ústeckého kraje již popáté. První návštěva se uskutečnila v roce 2013, v roce 2015 přicestoval do našeho kraje hned dvakrát.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací