Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

Šluknov - Někteří z občanů města si již všimli, že na louce nad rybníkem Zezulák vyrostly pilířky pro připojení na elektriku. Město Šluknov už v době zpracování nového územního plánu v roce 2009 vědělo, že postupný úbytek vhodných parcel pro výstavbu rodinných domů (dále jen „RD“) jednou přejde k jejich nedostatku.

Byly tudíž hledány možné lokality pro jejich začlenění v územním plánu pro budoucí parcelaci, kde se budou moci stavět rodinné domy, a byly vyřešeny i všechny inženýrské sítě. Vhodná lokalita se nakonec vytipovala v prostoru zrušeného plánu jižního obchvatu města a dostala název JIHOZÁPAD.

Po schválení v územním plánu byla vypracována územní studie, která základním způsobem řešila členění jednotlivých parcel, komunikací a možnosti napojení inženýrských sítí. Celá lokalita by měla obsahovat skoro 60 RD s výměrou pozemků 800 m2. Pro 1. etapu zástavby této lokality čítající 29 RD byla vypracována projektová dokumentace pro územní řízení a následovně i pro stavební povolení a jedná se o louku nad rybníkem Zezulák.

V roce 2019 byla provedena překládka vysokého napětí tak, aby jeho ochranná pásma nezasahovala do připravovaných stavebních parcel a na konci roku 2020 pak byly položeny rozvody nízkého napětí, včetně připojovacích pilířků a trafostanice.

A co nás čeká dále? Bohužel musíme čekat – v současnosti na stavbu nové automatické tlakové stanice (ATS) u vodojemu na Křížovém vrchu, která bude schopna tlakovat naplánovaný vodovod na potřebný tlak. Je uzavřena smlouva o spolufinancování se Severočeskou vodárenskou společností s termínem do konce roku 2021. Po dokončení této stavby bude možné vybudovat ostatní infrastrukturu, aby byly parcely připraveny pro zájemce o stavbu RD. S určitostí však nelze říci, že v rozpočtu města budou na rok 2022 schváleny kompletní finance pro dokončení této náročné akce. Bohužel je z tohoto zřejmé, že dokončení nebude dříve než na přelomu 2022/2023.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací