Pátek 27. listopad 2020
Svátek má Xenie

Ústecký kraj - Krajská zdravotní (KZ) zprovoznila na Infekčním oddělení Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nový rentgen. Letos na jaře, v době první vlny pandemie způsobené novým koronavirem, na tomto pracovišti předala do užívání zdravotníkům zrekonstruovaný operační sál. Vedení KZ v těchto dnech s předstihem reaguje na vývoj epidemiologické situace kolem nákazy SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. S růstem počtu pacientů vyžadujících hospitalizaci, na základě schváleného pandemického plánu, podle potřeby navyšuje počet standardních a intenzivních lůžek.

„Jsem rád, že v dnešní nelehké době můžeme zdravotníkům v první linii na našem infekčním oddělení takto předat nejmodernější zobrazovací techniku světového výrobce Samsung, kterou zde provozuje další naše špičkové pracoviště, radiologická klinika. Pořizovací cena přístroje přesáhla 6 milionů Kč včetně DPH. Financování bylo zajištěno z vlastních investičních zdrojů Krajské zdravotní,“ řekl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Přístroj je uváděn do provozu v době, kdy největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji musí čelit následkům pandemie a postupně uvolňovat potřebná lůžka pro pacienty s nemocí COVID-19, to vše při zachování urgentní péče pro ostatní nemocné vyžadující hospitalizaci. Aktuálně připravuje další více než čtyřicítku takových lůžek na odděleních našich nemocnic, 12 intenzivních v Ústí nad Labem, 7 intenzivních v Teplicích a 24 standardních lůžek v Mostě,“ informoval Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti.

V rámci KZ je nyní pro pacienty s novým typem koronaviru vyčleněno 191 lůžek, 49 z nich pro intenzivní péči.

1810luzka

V teplické nemocnici je připraveno dalších sedm lůžek pro intenzivní péči o pacienty s nemocí COVID-19. Foto: KZ, a. s.

„Celkem jsme schopni v Ústeckém kraji, kdy Krajská zdravotní na sobě nese největší zátěž této situace, připravit až 400 standardních lůžek a 80 lůžek pro intenzivní péči. Chci proto všem, kdo navyšování lůžkových kapacit zajišťují, poděkovat. A popřát kolegům z infekčního oddělení a dalších pracovišť, které přímo bojují s koronavirem, hodně štěstí,“ uvedl MUDr. Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

„Pokud jde o nový přístroj na infekčním oddělení, jistě zaujmou jeho parametry. Vyniká zejména velmi vysokou bezpečností provozu. Radiační dávka, kterou pacient obdrží, je u tohoto modelu na nejnižší možné úrovni. Digitální detektory vytvářející rentgenový obraz patří k nejlepším na světě,“ přidal svůj postřeh MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

„Já i mí kolegové velmi oceňujeme možnost, že v době pandemie onemocnění COVID–19 je pacienta možné vyšetřit v rámci infekčního pavilonu bez složitého přesunu na centrální RTG pracoviště. Pro tyto pacienty je nutné detailní zobrazení plicních struktur a nelze opomenout ani rychlost zobrazování,“ uvedl primář ústeckého infekčního oddělení MUDr. Pavel Dlouhý.

O novém rentgenovém přístroji

1810rentgen1

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala a vrchní sestra infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Mgr. Lada Merunková při prezentaci nového rentgenu. Foto: KZ, a. s.

  • Jedná se o plně digitální přístroj nejvyšší kategorie určený pro zhotovení rentgenových snímků.
  • Výrobcem je světově respektovaná společnost Samsung Electronics Co., Ltd., Korea.
  • Model GC85A je plně digitální a plně automatizovaný rentgenový přístroj nejvyšší kategorie.
  • Po zvolení typu vyšetření již zcela autonomně (bez zásahu obsluhy) nastavuje všechny části a parametry přístroje do potřebných pozic pro vyšetření konkrétního pacienta.
  • Bezpečnost provozu je zajištěna sofistikovaným autonomním anti-kolizním systémem, který reaguje na jakékoliv nebezpečí kolize s pacientem zcela samostatně okamžitým zastavením všech pohybů. Bezpečnostní prvky jsou násobně jištěny. Radiační dávka, kterou pacient obdrží je u tohoto modelu na nejnižší možné úrovni. Digitální detektory vytvářející rentgenový obraz patří k nejlepším na světě.
  • Počítačový systém je vybaven vysokým stupněm kybernetického zabezpečení – sofistikovanými nástroji na ochranu před externími kyberútoky, zašifrováním funkcí pro zabezpečení dat, zesíleným dohledem nad daty pacientů.
  • Kompaktní provedení detektoru pro digitalizaci rentgenového obrazu poskytuje vysokou úroveň ochrany proti vniknutí mechanických částic a tekutin (IP54), což umožňuje použít vysoký stupeň desinfekce po vyšetření infekčních (Covid - 19) pacientů, aniž by došlo k poškození detektoru

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací