Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš

Žatecko - Při kontrole Státní veterinární správy pro Ústecký kraj v obci Dobříčany poblíž Žatce její inspektoři objevili nelegální sklad, ve kterém se nacházely na paletách balené potraviny živočišného původu v naprosto nevyhovujících podmínkách.

Nebyly zde dodrženy požadované teploty pro skladování, některé potraviny neměly náležité označení, část živočišných produktů byla neznámého původu a skladovací prostor byl znečištěn.

Ve skladu kontrola odhalila mimo jiné různá balení vepřového a hovězího masa o celkové váze přes 30 kg při nevyhovující teplotě prostředí + 9 °C. Legislativa však požaduje pro maso teplotu nejvýše +7 ºC, pro drůbeží maso nejvýše + 4 ºC a pro vnitřnosti nejvýše + 3 ºC.

Jako hlavní pochybení kontrola identifikovala absenci požadovaného schválení skladu, dále pak nedodržení chladírenského řetězce a nedostatečné prokázání původu.

Inspektoři SVS na místě pozastavili činnost provozu, zjištěné závadné produkty znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodné odstranění na náklady provozovatele v asanačním podniku. Ve správním řízení hrozí provozovateli neschváleného skladu podle veterinárního zákona za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše 1 mil. Kč.

0508masozatec

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací