Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš

Ústecký kraj - Před smrtí se uleví, říká se. Léto stárne, to meteorologické již brzy vstoupí do posledního měsíce svého bytí. Navzdory tomu nám v těchto dnech dopřává nejen maximum slunečních paprsků, ale i tepla. Nicméně...

Úterý se podle očekávání stalo zatím nejteplejším dnem roku 2020. Rtuť v Česku podle očekávání zamířila až k 36 stupňům, v Dobřichovicích u Prahy naměřili 35,6 °C a v Kralupech nad Vltavou 35,5 °C. Teploměry v severozápadních Čechách podle očekávání ukázaly nejčastěji 31 až 33 °C. To je dost, ale ne natolik, aby padaly rekordy.

Ústí nad Labem se 28. července 1994 dočkalo 36,4 °C, Teplice 28. července 2013 zaznamenaly 37,1 °C, na Chomutovsku 28. července 2013 bylo 35,9 °C, Děčín 28. července 1994 čelil 36,0 °C, Žatec se 28. července 1994 rozpálil na 37,0 °C, do Varnsdorfu 28. červenec 2013 přinesl 35,3 °C – stejně jako na střechu Českého středohoří, Milešovku.

Ve světě počasí nic netrvá věčně, slunečné oblohy a letních až tropických teplot nevyjímaje. Co je nám souzeno v nadcházející přítomnosti?

PÁTEK 31. ČERVENCE

Také poslední červencový den si přivlastní tlaková výše se středem nad Dánskem, Německem, Polskem a v neposlední řadě Českem. Nečeká nás proto nic nevého. Nebudeme-li brát v potaz nevelké množství oblačnosti vysokého patra, prožijeme další slunečný den. I teplý, odpoledne se teploty vyšplhají na 27 až 29 °C, ráno spadnou k plus minus 15 až 13 °C.

SOBOTA 1. SRPNA

Jak červenec skončí, tak srpen začne. A postará se o to výše zmíněná tlaková výše, která už sice popojde k severovýchodu, avšak ne tak moc, aby ztratila kontrolu nad děním v našich končinách. Čili se můžeme těšit na další nádherný den. Navíc s přídomkem sobotní, takže ideální podmínky na to vystavit špe... svaly a přijímat vitamin D v ryze BIO kvalitě. Nejvyšší odpolední teploty okolo tropických 30 až 32 °C, ojediněle až 33 °C (na severu Ústeckého kraje okolo 28 až 30 °C), ráno v minimu kolem 16 až 14 °C.

NEDĚLE 2. SRPNA

Z Německa kolikrát nepřichází nic dobrého – ve smyslu počasovém. V neděli to budou mraky. Zmiňovaná tlaková výše se totiž přesune nad východní Evropu a uvolní prostor studené frontě. Zpočátku, konkrétně v noci, to ještě vypadá na jasnou oblohu, ale během ranních hodin se od západu zatáhne a ve zbytku dne už neroztáhne. Nepřekvapí přeháňky a bouřky, spíše to druhé, ale pořád bude teplo – v maximu okolo 27 až 29 °C, sem tam až 30 °C, v minimu kolem 21 až 19 °C (někde tak prožijí tzv. tropickou noc, před studenou frontou holt bývá nejhůře).

PONDĚLÍ 3. SRPNA

Nový týden by nás měl přivítat oblačnou až zataženou, spíše zataženou oblohou a za hranicemi Ústeckého kraje i srážkami. Severozápadní Čechy by bohužel měly být nejsušším místem Česka. Ale pondělí je daleko... Nejvyšší odpolední teploty pravděpodobně okolo neletních 22 až 24 °C, ráno v minimu kolem 18 až 16 °C.

A pozor – nahlédneme-li do lógru, zjistíme, že bysme, pardon, že bychom od čtvrtka, minimálně do neděle, měli čelit vlně veder, resp. teplotám mezi 30 až 34 °C. Že by horký srpen?

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací