Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

Ústecký kraj - S prosincovou změnou jízdních řádů se na kolejích objeví také noví železniční dopravci. U všech bude platit tarif Dopravy Ústeckého kraje, cestujícím se vyplatí jezdit na tzv. jízdenku DÚK.

Co je jízdenka DÚK a kde platí?

Jízdenka DÚK je přestupní a integrovaná, platí tedy nejen ve vlacích (kromě EC), ale i v MHD (Děčín, Varnsdorf, Teplice, Bílina, Chomutov, Jirkov, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Most a Litvínov) a platí i v linkových krajských autobusech. Cestující mohou využít papírové jízdenky DÚK nebo je možné pořídit si elektronickou čipovou kartu (osobní s fotografií, která je k dostání v informačních kancelářích dopravců nebo anonymní bez fotografie, kterou informační kanceláře vydají hned bez čekání). „Pro častější cestování se vyplatí pořídit si čipovou kartu, s níž jsou jednotlivé jízdy ještě o 10 procent levnější,“ říká náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek. Pro celodenní cestování Ústeckým krajem se vyplatí jednodenní síťová jízdenka DÚK za 130 korun.

Kde si jízdenku DÚK koupím?

Na pokladnách Českých drah a GW Train, ve vlacích všech dopravců, v linkových autobusech i integrovaných MHD. Dále v informačních kancelářích dopravců.

Bude se uznávat jiný tarif než je tarif Dopravy Ústeckého kraje?

Současně s tarifem DÚK bude ve vlacích Českých drah platit jejich tarif, včetně INKARET. Při cestách po kraji, na linkách, které obsluhují České dráhy, je možnost využít jejich jízdenky, které však oproti jízdenkám DÚK nebudou platit na navazující spoje jiného dopravce, MHD nebo linkového autobusu. Nemůžete s nimi tedy přestupovat stejně jako s jízdenkou DÚK.

Co když překročím hranice kraje?

Při cestách mimo kraj nebo z jiného kraje do Ústeckého kraje pojedete buď na jízdenku vydanou dle tarifu dopravce (např. ČD, ARRIVA nebo Die Länderbahn), nebo si zkombinujete integrované jízdenky dvou sousedních krajů (např. DÚK + PID nebo na lince L2 DÚK + IDOL). Při možném přestupu si ve vlaku koupíte návazný lístek a prokážete se jízdenkou z předchozího vlaku bez příplatku.

Například pokud cestujete z Rakovníku (Středočeský kraj) do Loun (Ústecký kraj), tak z Rakovníku vyrazíte s jízdenkou PID a na hranici kraje si bez příplatku koupíte jízdenku DÚK a nebo pojedete rovnou na jednu jízdenku za tarif dopravce, v tomto případě je to Die Länderbahn CZ. Dalším příkladem může být, když pojedete z Děčína (Ústecký vlak) do České Lípy (Liberecký kraj) linkou L2 společnosti České dráhy, tak můžete jet buď za tarif dopravce, nebo si nakombinovat integrovanou jízdenku DÚK a jízdenku IDOL.

Nová každodenní linka na Švestkové dráze

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací