Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

Ústecký kraj – Jsme tu s pravidelným týdenním souhrnem událostí v Ústeckém kraji. Co naše čtenáře v uplynulých dnech nejvíce zaujalo? Shrneme vám to v naší zpravodajské relaci.

Pokud chcete vidět video news mezi prvními, dejte odběr našemu kanálu na youtube a nezapomeňte označit zvoneček, aby vám žádné naše nové video neuteklo. Děkujeme. Najdete nás na tomto odkazu.

Protest proti těžbě uhlí

Lidé z hnutí Limity jsme my obsadili v pondělí ráno budovu těžařské firmy Severní energetická v Mostě. Požadují klimatickou spravedlnost a bezodkladný konec uhlí. Událostí se zabývají policisté. Ti demonstranty zajistili a nyní s nimi probíhají procesní úkony.

Reportáž s městskou policií

Strážníci Městské policie v Postoloprtech provádějí časté kontroly míst, kde přebývají bezdomovci. Na jednu takovou hlídku jsme vyrazili s nimi. Jedním z kontrolovaných lokalit byl vyhořelý drážní domek, kde kromě bezdomovců bývají také lidé s drogovou závislostí. V obvodovém zdivu, které po drážním domku zbylo, jsme tentokrát nalezli nepořádek a připravené lůžko.

Údolí dinosaurů

V Ústeckém kraji budeme mít údolí dinosaurů. Zpráva na našich webech vyvolala mimořádný ohlas. Že nevíte, jak si ho představit? Podívejte se sem.

Sára Saudková v Mostě

Fotografka a spisovatelka Sára Saudková navštívila v úterý večer Most. Přijala pozvání do inovačního a vzdělávacího centra Bridge 714. Desítkám lidí vyprávěla o svém životě, o prvním setkání se slavným fotografem Janem Saudkem, o napsání první knihy a pochválila i místní kávu. Část její tvorby bude v kavárně vystavena až do 20. prosince 2019. Jedná se současně o prodejní výstavu.

Rozsvěcení stromu v Litvínově

Ve městech a obcích Ústeckého kraje začalo rozsvěcování vánočních stromů na náměstích. Mezi prvními se konalo v pondělí večer v Litvínově, a to za doprovodu několikametrového pekelníka. Přišlo plné náměstí. V sobotu se rozsvěcí strom v Bílině, v neděli potom třeba v Chomutově nebo Mostě.

Studentky na studijním výjezdu

Lyrické verše Máje a podzimní kouzlo kraje Karla Hynka Máchy provázelo žákyně Střední průmyslové školy a gastronomické školy v Mostě při jejich studijním výjezdu do Starých Splavů. V okolí Máchova jezera žákyně při procházkách po romantické krajině plnily úkoly, kterými si jednak ověřily své znalosti z období vlády Přemyslovců, ale hlavně porozuměly Máchovu Máji přímo v místech, kde umělec báseň tvořil. Vzdělávací výjezd se konal v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu vzdělávání Ústeckého kraje.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací