Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Ústecký kraj - Houbaři mají v posledních dnech napilno, policisté však také. Během šesti dnů řešili policisté z lounského územního odboru hned tři případy ztracených houbařů. Dva z nich se odehrály na sklonku září, třetí začátkem října.

"Společným jmenovatelem bylo, že se vždy v lese ztratil houbař – pokaždé se jednalo o seniora ve věku kolem 70 let. Na linku 158 se v podvečerních hodinách obrátil buď kamarád či známý pohřešovaného, v jednom případě to byl příbuzný. Do akce bylo vždy nasazeno několik policejních hlídek, v některých případech šlo i o hlídky ze sousedních krajů. Zapojen byl i služební pes. Dvakrát byl dokonce nasazen i policejní vrtulník," uvádí mluvčí policistů Miroslava Glogovská.

Tentokrát měly všechny tři případy šťastný konec. Ve dvou z nich kontaktovali večer policii příbuzní, že se pohřešovaný sám vrátil v pořádku domů. Dalšího houbaře nalezli policisté ve spolupráci s jeho vnukem, a to i díky tomu, že si sebou vzal do lesa mobilní telefon. Muž byl po několika hodinách v lese sice dehydrovaný, ale jinak naštěstí v pořádku, uvedla policie.

"V této souvislosti chceme apelovat na houbaře, aby nepřeceňovali své schopnosti a síly a pokud možno se sami nevydávali na místa, která dobře neznají. Doporučujeme do lesa nosit plně nabitý mobilní telefon a vždy někomu z příbuzných či známých oznámit úmysl jít na houby a sdělit mu alespoň přibližné místo" dodává Miroslava Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací