Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Varnsdorf - Neukáznění návštěvníci víceúčelového areálu za sportovní halou v Západní ulici ničí jeho vybavení. Město ho proto musí neustále opravovat. Jde přitom o areál, který stál miliony korun a je mimo jiné určen pro širokou veřejnost. Za opravy už radnice zaplatila desítky tisíc korun.

Sportovní areál pro veřejnost, který Varnsdorfu závidí nejedno město, prošel za poslední roky významnou modernizací. Vzniklo v něm basketbalové a workout hřiště, jež je určeno ke sportovní aktivitě s vlastní vahou těla, travnaté hřiště zase disponuje brankami na fotbal.

Pět milionů korun stálo v loňském roce vybudování multifunkčního hřiště na různé druhy sportů a dvou kurtů na plážový volejbal. Rekonstrukcí prošla také přilehlá ubytovna, která je součásti areálu. V plánu vedení města jsou i další investice. „S modernizací sportovního areálu chceme pokračovat. Antukovou běžeckou dráhu chceme nahradit za moderní tartanový povrch. Kompletní rekonstrukci potřebuje také samotná hala, která má nejlepší léta za sebou. Je přitom hojně využívána jak školami během sportovních her, tak sportovními oddíly i veřejností, která si halu pronajímá,“ zmiňuje záměry starosta města Stanislav Horáček a pokračuje. „Jednat budeme také se Slovanem Varnsdorf, kterému patří venkovní antukové kurty na volejbal, co s nimi dál, protože v letošním roce na nich snad nikdo nehrál.“

0710vandalove2

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Vybavení areálu ale často ničí vandalové, kteří ani nechodí sportovat. Na sotva rok otevřeném multifunkčním hřišti vzalo za své síťové oplocení. Návštěvníci areálu si totiž sítě pletou s lavičkou a sedají si do nich. Poškozena je také umělá plocha, ze které si kuřáci dělají popelník a vypalují do ní díry. Velkým trnem jsou také odpadky, které se válí všude jinde, jen ne v odpadkovém koši. Správce areálu je schopen během jedno dne nasbírat dvě plná kolečka odpadků. Je to však nekončící běh na dlouhou trať. Proto přichází opatření.

0710vandalove3

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Společnost REGIA, a.s., jež má na starost správu sportovišť ve Varnsdorfu, po dohodě s vedením města přistoupilo k rozhodnutí areál uzavřít a zpřístupnit ho pouze skrze recepci uvnitř budovy. „Areál bude i nadále zdarma, akorát se bude chodit přes recepci, aby byla kontrola nad lidmi, kteří tam chodí. Pokud jdu sportovat, měl bych mít sportovní oblečení a případně vybavení. Po nějaké době dojde k vyhodnocení, zda se situace v areálu zlepšila. Věříme, že opatření bude adekvátní a zafunguje,“ vysvětluje uzavření areálu Stanislav Horáček.

0710vandalove4

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací