Čtvrtek 6. srpen 2020
Svátek má Oldřiška

Děčín, Staré Město - Celkem čtyři hasičské jednotky (profesionální hasiči Děčín, drážní hasiči Ústí nad Labem a dobrovolné jednotky Staré Město a Horní Žleb) zasahovaly v úterý odpoledne (od 14:45) u úniku nebezpečné látky z cisterny. K události došlo v Děčíně, na Starém Městě v Litoměřické ulici u železničního přejezdu, u konečné MHD.

K úniku látky došlo z cisterny hned za železničním přejezdem, směrem do centra. Hasiči nejdříve museli zjistit o jakou látku vlastně jde, žádné auto, ze kterého by látka unikla na místě nebylo. Později se ukázalo, že jde o furfurylalkohol. Řidič cisterny pravděpodobně nevěděl, že k úniku došlo, byl zadržen až před Prahou.

Hasiči při likvidaci museli použít dýchací přístroje. Jedna žena byla hospitalizována v nemocnici. Jednalo se o pacienta, který se pohyboval v okolí úniku a měl následně dýchací potíže. Prokop Voleník, mluvčí krajských záchranářů potvrdil, že záchranáři do nemocnice převezli ženu, která měla zdravotní dýchací potíže a pohybovala se v okolí úniku. Zatím není jasné, zda komplikace souvisí s úterním únikem látky, pacientův stav nebyl život ohrožující.

1709uniklatkydva

Hasiči zasahují u úniku látky na Starém Městě.

Silnice ze Starého Města do Boletic nad Labem byla několik hodin zcela neprůjezdná. V místě se tvořily kolony. Řidiči využívali silnici podél Labe, přes Malou a Velkou Veleň nebo delší trasu přes Ústí nad Labem. Obyvatelé Litoměřické ulice nesměli vůbec otevírat okna, na točně MHD uvízlo několik autobusů.

Případ nyní šetří PČR.

http://www.edecinsko.cz/zpravy/decin/73718-decin-unik-nebezpecne-latky-uzavrel-okoli-litomericke-ulice-hasici-zasahuji-v-dychacich-pristrojich

 

 

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací