Úterý 19. leden 2021
Svátek má Doubravka

Varnsdorf - Také v letošním roce byl vyhlášen Dotační program města Varnsdorf na projekty prospěšného charakteru formou výběrového dotačního řízení. Na základě přijatých žádostí proběhlo jednání dotační komise, která projekty podpořila částkou přes milion korun. O přidělení dotací rozhodla Rada města Varnsdorf.

Dotační program města Varnsdorf je určen jako finanční podpora formou neinvestiční dotace na podporu kulturní, sportovní a další činnosti dětí, mládeže a pro širokou veřejnost. Slouží jako zájem města pro zdravé využívání volného času občanů, k obohacení kulturního a sportovního života ve městě, ke zvýšení vzdělávání a estetického cítění a jako účinná firma prevence kriminality.

Město Varnsdorf v letošním roce podpořilo 87 žádostí v celkové výši 1 173 310 korun. V oblasti kultury bylo podpořeno 38 žádostí, v oblasti tělovýchovy 45 žádostí a 4 v sociální a zdravotní oblasti. Oproti minulému roku tak přibylo patnáct projektů.

Žádosti hodnotila sedmičlenná komise ve složení Rolland Solloch, Marta Maryšková, Ilona Martinovská, Tomáš Secký, Daniel Syrovátka, Josef Hambálek a Jan Šišulák. Hodnocení žádostí bylo prováděno anonymně na základě bodového systému podle stanovených kritérií. Členové komise se při hodnocení zaměřili na obsahové zpracování žádostí, přiměřenost a hospodárnost rozpočtu projektu, finanční spoluúčast vlastní nebo jiných partnerů, účel projektu, cílovou skupinu, zaměření projektu a jeho přínos a význam v dané oblasti.

V případě podjatosti vůči některé žádosti se člen komise vzdal písemným prohlášením (uplatněno v osmi případech), aniž by bylo ovlivněno hodnocení žádostí. Přehled schválených dotací naleznete na webových stránkách města Varnsdorf.

Z důvodu, že nedošlo k vyčerpání rozpočtu Dotačního programu města Varnsdorf, je možné, že bude vyhlášeno druhé kolo pro příjem žádostí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací