Čtvrtek 5. srpen 2021
Svátek má Kristian

Žatec - V neděli 6. června odstartuje na zámku Stekník na Žatecku druhý závod letošního, v pořadí druhého ročníku seriálu běžecko-chodeckých závodů Ohřecká Osmička. Provede účastníky po krásné trati kolem chmelnic Žatecka.

Premiérová etapa závodu odstartovala za mimořádného zájmu veřejnosti v neděli 30. května v Klášterci nad Ohří. Startovalo se u lázeňského domu Evženie, osmikilometrová trasa zavedla běžce do zámeckého parku a na další místa Klášterce nad Ohří.

„Je to seriál i tak trochu informativní, vzdělávací. Aby zkrátka lidé poznali místa jim i dosud nepoznaná. A to je teda hlavním smyslem Ohřecké osmičky,“ sdělil na prvním závodě ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík.

Závodu se mohou zúčastnit jak běžci, tak chodci a na všech osmi etapách sbírat našlapané kilometry, či čas běhu. Po doběhnutí sbírají ústřižky do slepé mapy Dolního Poohří a přitom poznávají krásná místa regionu Dolního Poohří. V letošním seriálu jsou připravené nové trasy, které sportovce a turisty zavedou na další málo objevená místa – vrchy Rubín a Úhošť, na tvrz Divice, okolo zámku Jimlín, do Rašovic a k Panenskému Týnci. Druhý závod, který se půjde či poběží neděli 6. června, provede účastníky Rokokovým srdcem chmelnic – okolím zámku Stekník na Žatecku.

Start je v 10 hodin na zámku Stekník. Na trasu se mohou zájemci připravovat již nyní díky mobilní aplikaci Ohřecká Osmička. K dispozici je zdarma pro systémy iOS i Android. Už dnes v ní najdou zájemci všech osm loňských tras a postupně přibývají i letošní. Novinky a informace o seriálu je možné sledovat na facebookovém profilu, přihlášky na etapy jsou k dispozici na webu. Vzhledem k velkému zájmu a kvůli urychlení odbavení na startu doporučuje pořadatel přihlašovat se předem.

Výsledky prvního závodu letošního ročníku Ohřecká Osmička:

Děti do 12 let: 1. místo Iva Blažková, 2. místo Vojtěch Janík, 3. místo Julie Bitzanová, všichni Sporťáci Žatec.

Junioři do 18 let: 1. místo Tomáš Čech, Kadaň, 2. místo Filip Meduna, SKOB Ostrov, 3. místo Jaroslav Materna, Lom

Muži A: 1. místo Jakub Stejskal, Kadaň, 2. místo Pavel Štajnc, BK Louny, 3. místo Michal Luxa, Běžci Chomutov

Muži B: 1. místo Michal Šupol, Sweep Factory Team, 2. místo Lukáš Eliáš, BK Běkodo Teplice, 3. místo Jaroslav Dřevikovský, Jirkovan on the run!

Ženy A: 1. místo Nikola Formanová, K&P, 2. místo Petra Kadeřábková, Sweep OCR Team, 3. místo Zuzana Hrabalová, Kajak klub Kadaň

Ženy B: 1. místo Gabriela Korbášová, BK Žatec, 2. místo Bertha Condori Ramos, Arequipa (Peru), 3. místo Blanka Beckertová, Raná.

Další etapy Ohřecké Osmičky 2021:

2. etapa - Žatecko aneb Rokokovým srdcem chmelnic 6. 6.
3. etapa Lounsko aneb Kolem rodinného stříbra – 20. 6.
4. etapa Podbořansko aneb Zabojuj! Kupec Sámo taky musel – 4. 7.
5. etapa Týnecko aneb Mysli pozitivně a neztratíš energii – 11. 7.
6. etapa Džbánsko aneb Pojďme ztropit letní scénu – 15. 8.
7. etapa–Vroutecko-Kryrsko aneb Berte to s nadhledem! 22. 8.
8. etapa Kadaňsko aneb Návrat do třetihor – 12. 9.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací