Ilustrační foto: CC0
Děčín

ČR – Podávání přihlášek na střední školu, které probíhá do 20. února, je v druhé polovině. Elektronický systém DIPSY již využilo 59 000 uchazečů, z toho 53 000 si přihlášku podalo elektronicky s přihlášením přes Identitu občana.
 

Neděle 11. 2. 2024 byla pro systém DIPSY rekordní den, během 24 hodin bylo podáno 9940 přihlášek.

„Toto číslo vnímám jako nesporný úspěch. Jsem rád, že systém po počátečním zdržení funguje a uchazeči a jejich zákonní zástupci volí ze tří možných variant především tu plně elektronickou,“ říká ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek.

„Nově jsme do systému přidali přehled již podaných elektronických přihlášek, který poskytuje uživatelům přehled podstatných údajů o podaných přihláškách,“ doplňuje ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Miroslav Krejčí.

K dispozici je v tuto chvíli již i možnost přihlášku podanou elektronicky vzít zpět. Tato funkcionalita umožňuje uživatelům spravovat své přihlášky, mohou ji vzít zpět a podat novou.

„Duplicitní přihlášky, tedy ty, které byly absolutně totožné, jsme systémově sloučili do jediné, což usnadňuje proces jak z pohledu ředitelů, tak z pohledu rodičů a zároveň zvyšuje efektivitu systému, zároveň již drtivá většina rodičů vzala zpět vícenásobně podané různé přihlášky,“ vysvětluje ředitel Krejčí.

Cermat vyřešil problém týkající se uchazečů, kteří mají více občanství a jimž se nezobrazovalo státní občanství ČR, systém také filtruje nepřesné informace, např. se v něm po přihlášení nabízí pouze jména žijících dětí. Doklad o splnění povinné školní docházky nadále nebude v systému považován za povinnou přílohu, uchazeč ji doloží při nástupu do školy.

„U několika set uživatelů systému registrujeme potíže se zobrazením seznamu jejich dětí. Společně s Digitální informační agenturou (DIA) a Ministerstvem vnitra na řešení této situace intenzivně pracujeme. Děkujeme veřejnosti za trpělivost a zároveň se omlouváme za případné nepříjemnosti. Usilujeme o to, aby proces podávání přihlášek byl co nejjednodušší a uživatelsky přívětivý,“ dodává ředitel Cermatu.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru