Sobota 4. duben 2020
Svátek má Ivana

Šluknov - V pátek 21. února se městem jako lavina prohnal masopustní průvod. Již pátým rokem pravidelně paní starostka povoluje masopustní průvod a masopustní zábava začíná. A jinak tomu nebylo ani letos.

Od rána v Domě kultury probíhala zábava pro naše nejmenší. Všechny děti ze školek a školní družiny měli možnost vidět krásnou masopustní pohádku „Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla“ Liduščina divadla. Pro dospěláky pak byla od 14:00 hodin připravena zámecká zabijačka. V letošním roce nově přímo z Varnsdorfských uzenin pana Vohnouta. Při vynikajících jitrnicích, jelítkách či tlačence s pivkem jste si mohli zazpívat u harmoniky až do pěti hodin.

V 15:00 hodin začal ten správný masopustní rej. Všechny masky se sešly před Šluknovským zámkem a společným průvodem zámeckým parkem se vydaly k jednotlivým obchodníkům, kteří je obdarovávali dobrotami a tím si tak zařídili štěstí a blahobyt v roce 2020. Na masopustním průvodu se podíleli naši nejmenší Šluknováci. Masopustní scénky zinscenoval divadelní soubor Kvítko, o hudbu se postarali žáci a učitelé ze ZUŠ Šluknov v čele s panem Patrikem Englerem, o vystoupení na náměstí Oblastní charita Šluknov a v neposlední řadě nemohu nezmínit kouzelné masky dětí ze školní družiny, mateřské školky a všech ostatních příchozích.

Poděkování patří jak Varnsdorfským uzeninám za vynikající masopustní dobroty, tak také členům Sboru dobrovolných hasičů za „hašení žízně“ skvělým pivkem i něčím ostřejším, ale i harmonikářům Miroslavu Novotnému a Milanu Lukešovi – ti všichni vytvořili v zámecké hale tu pravou masopustní náladu. Rovněž děkujeme všem obchodníkům – PC obchodu v pěší zóně, Restauraci Klub v pěší zóně, Pizzerii a kebab na náměstí, Potravinám D + S na náměstí a Pekárně Haback na náměstí – kteří připravili pro masopustní průvod výborné pohoštění – děkujeme!

Šluknovský masopust utekl jako voda, velké poděkování patří všem, kteří se na něm podíleli a dokázali tak vykouzlit tu správnou atmosféru – a byly to zejména místní děti pod vedením svých učitelek či rodičů a místní spolky. Už se těšíme na rok příští, máme totiž spoustu nápadů, co přivést do masopustu nového a vy máte rok na to, připravit ten nejlepší masopustní kostým.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací