Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Ústecký kraj - Nemoc Covid-19 už zasáhla i do života severočeských politiků. Nejméně dva onemocněli, další si prošli nebo procházejí preventivně karanténou.

Jedním z prvních nemocných v Česku byl 44letý děčínský zastupitel. Nakazit se měl na dovolené v Itálii.

Onemocněl a vyléčil se sportovec a zastupitel a radní v Ústí nad Labem Lukáš Konečný.

V karanténě musel být do provedení testů, které se nakonec ukázaly jako negativní, 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Naposledy oznámil, že je v karanténě na základě kontaktu s infikovaným člověkem primátor a kandidát do Senátu Teplic Hynek Hanza. Byly mu provedeny první testy, čeká na výsledek. „Prosím, dodržujte všichni veškerá bezpečnostní a hygienická opatření a pokud nemusíte, tak buďte doma. To je nejlepší ochrana!“ vzkázal Hynek Hanza lidem. Pracuje zatím z domova.

V karanténě je rovněž starostka Klínů na Mostecku Zděnka Německová, která se ještě před vyhlášením karantény pro lidi vracející se z rakouska vydala na déle plánovaný zájezd do rakouských Alp. „Po návratu jsme informovali naše praktické lékaře a všichni z nás jsou od té doby doma v karanténě s pracovní neschopností. Všechna naše karanténní opatření jsou v souladu s nařízeními vlády a krizového štábu, jsme v izolaci domova, nechodíme nakupovat a dodržujeme všechna opatření, nařízení a postupy nařízené vládou. Jako starostka obce si nemůžu (a nechci) dovolit absentovat své pracovní povinnosti tak dlouho, a proto s pomocí moderních technologií pracuji z domova,“ uvedla ke své situaci.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací