Úterý 1. prosinec 2020
Svátek má Iva

ČR - V Česku během úterý přibylo 11 984 prokázaných případů nákazy koronavirem. Jde o zatím nejvyšší denní nárůst. Od středeční půlnoci také platí nová pravidla pro nošení roušek. Během dne bude rozhodovat vláda o případném dalším zpřísnění opatření v boji s covid-19.

V Česku již od začátku epidemie testy prokázaly nemoc u 193 946 osob. Uzdravilo se 79 108 lidí, aktuálně je v zemi 113 219 aktivních případů. Zemřelo 1619 lidí, kteří měli zároveň covid-19. V nemocnicích po celé zemi nyní leží 4 064 pacientů.

V Ústeckém kraji hygienici oznámili k úterní 18. hodině 543 nových případů pozitivně testovaných osob.

Od středy 21. října si lidé musí nasadit roušky i v automobilech, pokud jedou s někým, kdo není členem společné domácnosti, a na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, pokud se v tom místě vyskytují více než dvě osoby blíže než dva metry od sebe a nejedná se o členy jedné domácnosti.

Zdravotnická zařízení následné a dlouhodobé péče a pobytová sociální zařízení mají povinnost vyčlenit lůžkové kapacity pro klienty s covid-19 a ze zákazu provozu školských zařízení budou nově vyňaty i praktické vyučování a praktická příprava žáků a studentů zdravotnických oborů.

Nemocnice musí do systému koordinace péče ISIN nově nahlásit přijetí pacienta do lůžkové péče s covid-19 do jedné hodiny.

Ve středu se bude aktuální situací v Česku zabývat vláda. Hovoří se o dalším zpřísnění opatření, mezi která může patřit uzavření obchodů kromě prodejen potravin a drogerie, podobně jako tomu bylo na jaře. Zcela vyloučený ale není ani omezený zákaz vycházení, aby se zamezilo v maximální míře sociálním kontaktům. Podle ministra zdravotnicví Romana Prymuly přijde vrchol druhé vlny epidemie 11. listopadu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací