Pondělí 19. říjen 2020
Svátek má Michaela

Šluknov - Město Šluknov podporuje zlepšení celkového vzhledu města a bude tak i nadále pokračovat v podpoře vlastníků na opravě fasád a střech v centru města (území městské památkové zóny Šluknov).

Snahou vedení města je nejen zlepšení vzhledu centra Šluknova, ale též postupné rozšiřování a zkvalitňování služeb v turistickém ruchu i oživení obchodu a služeb. Důsledkem by měla být širší nabídka služeb ve městě i delší pobyt návštěvníků ve městě, a tím i zlepšení a zvýšení kupní síly pro místní podnikatele a prodejce.

Na 52. zasedání Rady města Šluknov byl odsouhlasen další, 4. ročník tohoto dotačního titulu, a je tak možné si na příští rok akci připravit a požádat o příspěvek. S ohledem na skutečnost, že prováděné opravy vlastníků jsou ve velmi vysoké kvalitě, budou příspěvky navýšeny, a to následovně:

  • Dotace na opravu fasády (ne pouhý nátěr či zateplení) fasády činí 400 Kč/m2 na čelní stěnu a 200 Kč/m2 na stěny ostatní. Maximální výše dotace činí 80.000 Kč na jeden obytný dům.
  • Dotace na výměnu krytiny (ne pouhý nátěr nebo částečná oprava střechy nebo částečná oprava střechy nebo přeložení krytiny vyjma břidlice) činí 400 Kč/m2 na čelní část střechy, 200 Kč/m2 na části ostatní. Maximální výše dotace činí 50.000 Kč na jeden obytný dům.

Termín podání žádostí je do 27.11.2020.

A co je k tomuto potřeba?

  • Zejména projednání záměru se zástupci Státní památkové péče MěÚ Rumburk, který vydá závazné stanovisko, jenž je nutnou součástí Žádosti o neinvestiční účelovou dotaci na obnovu fasády, či výměnu střešní krytiny.
  • Dále je nutné vyplnit žádost, včetně stanovení čisté plochy fasády, či střechy, pro stanovení oprávněné výše dotace a také je velmi vhodné mít předjednány realizace prací s dohodnutou firmou, neboť se pak vyhnete problémům s časovou tísní při realizaci a možným vracením dotací kvůli nezhotovením prací z důvodu vytíženosti firem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací