Sobota 24. říjen 2020
Svátek má Nina

Ústecký kraj – V honbě za popularitou na sociálních sítích jsou některé děti ochotny jít až za hranu zákona. Alespoň tak to vypadá podle jednoho instagramového profilu, kde byly zveřejňovány jak domluvené rvačky, tak i napadání slabších jedinců. Ve velké většině případů jde o videa z Česka.

Profil byl po mnoha nahlášeních na Instagramu zrušen. Vzápětí jej ale nahradily další dva s velmi obdobným názvem, které už i přes zatím nízký počet příspěvků lákají ke sledování přes 16 tisíc lidí. Názvy profilů nebude redakce záměrně uvádět.

Na problematiku upozornila redakci maminka jednoho z údajně napadených dětí. „Klučina z Chomutova se chlubí násilím na Instagramu. Je mezi nima i můj syn a spousta jiných dětí z Chomutovska,“ píše matka. Tento chlapec byl podle ní už před časem řešen kriminalisty, ale jeho videa se šíří. Žena neuvedla, kde se kriminalisté případem zabývají. „Na Chomutovsku jsme podobný případ v poslední době nevyšetřovali,“ uvedla mluvčí policistů Miroslava Glogovská. Připomněla ale jiné dva případy z minulosti, kdy došlo na Chomutovsku k dětským pranicím, které následně vyšetřovala policie. Záběry z těchto bitek se ale neobjevily veřejně na sociálních sítích.

Z reakcí pod příspěvky na již zrušeném instagramovém profilu vyplývalo, že jej zřídil chlapec v pubertálním věku. Přesnou identitu ale ověřit nelze.

Na Mostecku se domlouvání si rvaček přes sociální sítě a zvaní si diváků začalo ve větší míře objevovat v roce 2018 zejména na Litvínovsku. Tehdy tam na vzrůstající počet obdobných případů upozorňovala městská policie. Některými případy se zabývali i policisté, vyšetřovali je jako výtržnictví. V některých případech šlo o nezletilce, kteří nejsou trestně odpovědní. Mladistvé ve věku od 15 do 18 už ale stíhat lze.

Strážníci tehdy v Litvínově uváděli, že je důležité, aby rodiče věděli o chování svých dětí a co dělají ve svém volném čase. Na školách se pořádaly besedy s policisty a zástupkyní ze sociálky.

Zveřejňování videí s násilným obsahem je proti pravidlům většiny sociálních sítí využívaných v Česku. Takové příspěvky a profily jsou mazány po nahlášení uživateli.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací