Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Děčín - Na kontrolu dodržování vládních nařízení během krizového stavu se prioritně zaměřuje děčínská městská policie. Strážníci zjistili řadu porušení krizových opatření a některé jedince pokutovali na místě. Další případy strážníci zadokumentovali a předali k dořešení správnímu orgánu a v případě závažnějších porušení předali zjištěné případy Policii ČR.

Podle zjištění strážníků krizová opatření nedodržují zejména problémoví jedinci, se kterými strážníci řeší řadu přestupků i za běžné situace. „Je tady určitá skupina obyvatel, která pravidla nedodržuje bez ohledu na situaci. O to vážnější je to v tuto chvíli a v tomto ohledu nehodláme nic tolerovat,“ uvedl ředitel městské policie Marcel Horák. Dodal, že typickým příkladem jsou skupinky školní mládeže, která uzavření škol pochopila jako prázdniny a ignoruje zákaz shromažďování více než dvou lidí a zákaz volného pohybu. „Jejich rodiče nemají sebemenší přehled o tom, co jejich děti dělají a že jsou sice školy uzavřené, ale nejedná se o prázdniny, ale domácí vzdělávání. Už řadu případů jsme zaevidovali a dotyčné čekají vysoké pokuty,“ doplnil ředitel.

Dalším z problémů je nepoužívání roušek. Podle ředitele je většina obyvatel nosí a případné nedostatky strážníci řeší na místě domluvou. „Většinou někdo zapomene a roušku si ihned nasadí. Horší je to s kuřáky, kteří si roušku stáhnou na bradu, zapálí si a jdou vesele po ulici. Efekt ochrany je pak samozřejmě nulový. Není přeci problém se zastavit někde v ústranní a pak si roušku nasadit a pokračovat v chůzi. Chce to jen o něco více ohleduplnosti,“ dodal ředitel.

Zatím k nejzávažnějším prohřeškům, které strážníci zjistili, patřilo provozování restauračních zařízení. Šetření těchto případů převzala Policie ČR. S intenzivními kontrolami dodržování krizových opatření bude městská policie pokračovat po celou dobu trvání nouzového stavu.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací