Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Děčínsko - V noci z pátku na sobotu 9. listopadu probíhala v děčínském regionu celorepubliková akce HAZARD, ALKOHOL a DĚTI (ve zkratce HAD). Policisté ÚO Děčín prováděli kontroly ve vytipovaných restauracích, barech, nálevnách, klubech, zábavných podnicích, večerkách a obchodech s alkoholem a tabákovými výrobky.

Jejich záměrem byla především kontrola přítomné mládeže v souvislosti s užíváním alkoholu, tabákových výrobků a jiných návykových látek mládeží. V průběhu listopadového opatření tři desítky policistů společně se dvěma desítkami dalších zástupců státní správy zkontrolovali 83 lidí. Zavítali do 21 provozoven.

V průběhu jejich společného počínání odhalili jednoho chlapce pod vlivem alkoholu. Provedenou orientační dechovou zkouškou se ukázalo, že mladík je pod vlivem alkoholu. Nadýchal 1.36 ‰. Jeho prohřešek policisté postupují k řešení správnímu orgánu.

"Během probíhající akce odhalili dalších sedm přestupků, které budou oznámeny příslušnému orgánu k dalšímu projednání. Tři z nich se dotýkaly zákona č. 67/2017 o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, především přestupků s ohledem na § 35 a § 36 zmiňovaného zákona. V rámci kontrol zjistili ještě dalších deset správních deliktů, které souvisejí s provozem živnosti a prostory, ve kterých jsou realizovány. Nikdo z kontrolovaných nebyl pod vlivem omamných a psychotropních látek," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací