Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Děčín - Hlídka strážníků městské policie přijala oznámení týkající se volně pobíhajícího psa v městské části Boletice nad Labem. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a skutečně zde volně pobíhá pes, který svým neřízeným pohybem několikrát ohrozil bezpečnost a plynulost silničního provozu. Z tohoto důvodu strážníci přistoupili k jeho odchycení, které se podařilo až tehdy, kdy pes zaběhl na soukromý pozemek, ze kterého nebylo úniku.

Následnými úkony byla zjištěna majitelka psa, která se na místo dostavila k jeho převzetí. Majitelce hlídka vysvětlila, že celá věc bude zadokumentována a předána správnímu orgánu, jelikož je podezřelá z přestupkového jednání tím, že zanedbala povinnosti chovatele a neučinila opatření proti úniku zvířat, tak jak stanoví zákon na ochranu zvířat proti týrání a také povinnost předcházet poškození zdraví zvířete, která je zanesena v zákoně o veterinární péči. Za přestupek správní orgán může uložit pokutu do 50 000 Kč.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací