Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Stav policejních služeben na Šluknovsku zůstane zachován. Avizovaná reorganizace v problémových oblastech byla, i díky iniciativě vedení varnsdorfské radnice, zastavena. Krajské ředitelství Policie Ústeckého kraje přehodnotilo svůj původní plán reorganizace policejních služeben na území Šluknovského výběžku.

Obvodní oddělení policie Velký Šenov, Šluknov i Oddělení hlídkové služby ve Varnsdorfu, která měla být sloučena či zrušena, tak zůstanou i do budoucna zachována. Velkou měrou k tomu přispěla iniciativa varnsdorfské radnice.

První schůzka se zástupci PČR proběhla v srpnu v kanceláři starosty města za přítomnosti zástupců zdejšího oddělení PČR, hlídkové služby a městské policie. Druhá proběhla v polovině září s podporou Agentury pro sociální začleňování. Tlak na zachování služeben podpořili na žádost vedení města Varnsdorf i někteří poslanci. A iniciativa přinesla ovoce. Ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže informoval dopisem starostu Ing. Stanislava Horáčka o zachování hlídkové služby ve Varnsdorfu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací