Pondělí 15. srpen 2022
Svátek má Hana

Ostrov u Tisé – Dodávka naráží do divokého prasete, poté se řítí mimo silnici a poráží malý strom. K ženě v šoku přijíždí záchranáři. Poraněná řidička ale zapomíná, že měla v autě nepřipoutané dítě. Najdou je zdravotníci?

Mezi skalami v okolí Ostrova u Tisé v Ústeckém kraji se konal šestý ročník Rallye Ostrov 2019, soutěž posádek záchranné služby z Ústeckého kraje i sousedního Saska. A vypořádání se s následky dopravní nehody byl jeden z úkolů. I další, které čekaly na jedenadvacet posádek, byly zpracované reálně, podle skutečných událostí. Jiné zase například prověřovaly fyzickou zdatnost záchranných týmů. „Jsme záchranáři, musíme být i fyzicky zdatní,“ podotýká Prokop Voleník, mluvčí ústecké záchranky, který pozvané novináře provází vybranými úkoly.

Na stanovišti s názvem Benedikt se musejí s pomocí policistů zdravotníci pokusit oživit dva tonoucí, dospělého a dítě. I tento úkol vychází z reálné situace, ke které došlo v loňském roce na nádrži Benedikt v Mostě. Tehdy se k životu podařilo přivést zpět dítě, jeho otec bohužel i přes veškerou snahu všech přítomných zemřel.

Na jiném místě silně krvácí opilá rodička, která v domácích podmínkách přivedla na svět dítě. Křik její matky, opravdově navozená situace, to vše nutí zasahující dvojice jednat, jako by šlo o reálný výjezd. Ostatně, podívejte se na naše snímky.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist