Pondělí 19. říjen 2020
Svátek má Michaela

Děčínsko - Dopravní policisté během celorepublikové dopravně bezpečnostní akce v uplynulém týdnu cílili především na osádky vozidel a jejich vztah k bezpečnostním pásům a zádržným systémům. Pod drobnohledem policistům se objevilo nejedno motorové vozidlo.

Nejčastěji však osádky osobních automobilů. V průběhu pondělí 11. března se policisté pohybovali především v severní části děčínského okresu. Během akce zkontrolovali 34 vozidel a odhalili 11 dopravních přestupků.

1803pasy1

Deset z nich vyřešili v blokovém řízení a jeho prostřednictvím odevzdali do státního rozpočtu 5.700,- Kč. Zbývající přestupek odevzdali k dalšímu projednání správnímu orgánu. Dva řidiči doplatili na nepřiměřenou rychlost, která jim z peněženek odvála dohromady 1.000,- Kč. Pět řidičů čelilo následkům nepoužití bezpečnostního pásu, což se odrazilo v blokových pokutách v celkové výši 1.700,- Kč.

1803pasy2

"Nikdo z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Všechny děti, cestující s rodiči ve vozidlech, byly připoutány. Každý, kdo prošel silniční kontrolou bez poskvrny, dostal od policejní preventistky refllexní vestu a pár dalších drobností," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

1803pasy3

4x foto: Policie ČR

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací