Pondělí 17. prosinec 2018
Svátek má Daniel

Varnsdorf - Vedení města přivítalo 9. srpna na tamní radnici několik poslanců. Téma? Sociální zabezpečení, zneužívání dávek, praxe a spolupráce Úřadu práce s Odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Nechyběla ani prohlídka vyloučené lokality v ulici Kovářská.

Krátce po zasedání Rady města Varnsdorf dne 9. srpna přivítal starosta města Ing. Stanislav Horáček, místostarostové Josef Hambálek a ThMgr. Roland Solloch, radní PharmDr. Jindřich Šmíd a Ing. Bc. Petr Jakubec hned trojici poslanců. Na tamní radnici přijel poslanec Mgr. Tomáš Kohoutek, MBA., poslankyně Ing. Eva Fialová a PhDr. Olga Richterová, Ph.D. spolu s ústeckou zastupitelkou Bc. Janou Bohuňkovou. Na jednání nechyběl ani vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Mgr. Josef Fibiger, vedoucí centra Modrý kámen Mgr. Romana Cupalová, ředitelka pracoviště Úřadu práce ve Varnsdorfu Bc. Jana Šedová, DiS. a ředitel Technických služeb města Varnsdorf Roman Roubíček.

2908varnsdorf1

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Poslanci se zajímali o zkušenosti z praxe se systémem sociálního zabezpečení, dále např. o Opatření obecné povahy týkající se doplatků na bydlení, díky němuž došlo ke zlepšení situace ve vyloučené lokalitě. Zainteresované strany popsaly skvělou spolupráci místního Úřadu práce s Odborem sociálních věcí a zdravotnictví, které funguje na skvělé úrovni, což není v jiných městech běžnou praxí. Své řekl i ředitel Technických služeb města Varnsdorf, který apeloval na poslance skrze administrativní zátěž s pracovníky, jenž mají exekuce. „Snažíme se o změnu sociálního systému. Poslancům jsme jasně ukázali, jak funguje praxe, navrhli jsme řešení, která by se dala aplikovat okamžitě. Uvidíme, co z toho vzejde. Rádi bychom rychlé a efektivní řešení, proto i nadále budeme tlačit na změnu,“ doplňuje starosta města Ing. Stanislav Horáček.

2908varnsdorf2

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Téměř po dvouhodinovém jednání přišla na řadu prohlídka vyloučené lokality v Kovářské ulici a návštěva jednoho z bytů. Poslanci si zapsali veškeré připomínky ze strany vedení radnice. Teď je to pouze na nich, zda se dočkáme reformy systému sociálního zabezpečení.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací