Pátek 25. květen 2018
Svátek má Viola

Děčín - Děčínský zastupitel a poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) chce po vzoru stranických kolegů v Litvínově na nejbližším jednání zastupitelstva města iniciovat vydání opatření obecné povahy, kterým by město zakázalo vyplácení doplatku na bydlení v tzv. oblastech se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů.

„Cestou zákazu vyplácení doplatku na bydlení se již vydalo několik severočeských měst, a protože věříme, že i v Děčíně by vydání tohoto opatření mohlo ulevit mnohým lokalitám, rozhodli jsme se zastupitelstvu předložit náš návrh a požádat vedení města o konkretizaci lokalit, na které by bylo možné opatření uplatnit dle metodického stanoviska Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ vysvětluje poslanec Jaroslav Foldyna.

Možnost zákazu vyplácení dávek hmotné nouze, konkrétně doplatku na bydlení, dává městu zákon, který reaguje na zpracovanou Analýzu sociálně vyloučených lokalit z roku 2015 pro MPSV, v níž byla také rozpracována problematika rozpadání sociálně vyloučených lokalit do většího počtu menších celků. Opatření se pak týká oblastí se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů jako porušování veřejného pořádku, nepříznivé vlivy působící na děti a výskyt osob pod vlivem návykových látek.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací