Pondělí 15. srpen 2022
Svátek má Hana

Březno u Chomutova - Jste fanoušci Divokého západu? Potom pro vás máme tip na tradiční akci na louce vedle obce Březno u Chomutova. V sobotu 9. července se tak koná 12. díl Posledních indiánských válek. Celodenní akce pod názvem Bitva u Fort Phil Kearny 1867 začíná v 10 hodin a potrvá až do 21. hodiny.

Dominantou celé soboty je hodinová bitva, již 12. dílu série Poslední indiánské války. Tentokrát jde o upravenou rekonstrukci skutečných historických událostí, které se odehrály v pevnosti Fort Phil Kearny a jejím okolí v roce 1867. Začátek děje oznámí výstřel z děla a moderátor pak svým komentářem přihlížejícím přiblíží události, které předcházely bitvě a popíše celý její průběh. Účinkující jsou členové občanského sdružení North Western Territory a jejich přátelé, kavalerii tradičně velí herec Václav Vydra, co by George Armstrong Custer.

Vedle bitvy na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program na podiu i před ním. V indiánském táboře se plánuje mimo jiné výstava zbraní a artefaktů s výkladem, v rámci workshopu si zájemci budou moci vyzkoušet vrh kopím a střelbu z luku do terče, rozdělat oheň, uvidí čištění kůží, vaření či si zahrají lakros. Prohlédnout si budou moci i dobově vybavené teepee.

Vedle indiánského tábora zájemci mohou nahlédnout, jak tehdy žili a tábořili osadníci a vojáci v pevnosti. V areálu má být i řada prodejních stánků včetně občerstvení. Celá akce může vzniknout díky významné podpoře obce Březno u Chomutova, akciové společnosti Severočeské doly a dalších partnerů. Více informací včetně bezpečnostních pravidel najdete na webu www.8kavalerie.cz.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist