Čtvrtek 27. únor 2020
Svátek má Alexandr

Šluknovsko - Na první zářijovou sobotu se chystá 35. ročník nejstaršího veřejného silničního cyklistického závodu pro děti a širokou veřejnost v České republice. Tour de Zeleňák je opravdovým svátkem cyklistiky v severních Čechách pro více než 600 účastníků.

Závod začínající v 9:50 a měřící 54 kilometrů se startem i cílem na rumburském Lužickém náměstí vede kolem celého Šluknovského výběžku a je určen opravdu všem bez ohledu na sportovní výkonnost. Trasa není náročná, přesto se cyklista několika stoupáním na trati nevyhne. V průběhu závodu si na své přijdou také děti, které mají svá klání přímo na náměstí v Rumburku. Po vyhlášení vítězů následuje bohatý doprovodný program v podobě vystoupení hudebních kapel či divácké tomboly.

V předloňském roce se nový Obr Zeleňák na dvojnásobné trati osvědčil a stejně jako loni, tak i letos bude zařazen do největšího českého seriálu silničních závodů – RoadCup, takže i dlouhotraťaři si přijdou na své.

Po roce znovu bude možné na náměstí sledovat celý průběh závodu na velkoplošné obrazovce nebo online na RoadCycling.cz. Svou účast přislíbil bývalý velký profesionál a jediný český medailista z mistrovství světa, Lubor Tesař, který se pro letošní rok stal ambasadorem závodu.

Součástí závodu jsou tradičně kategorie historických kol, koloběžek nebo klasických Favoritek. Historie ze samotné akce přímo čiší. Obnovila se taktéž velmi oblíbená kategorie horských kol. Divácká kulisa je na české poměry na našem závodě nadstandardní. Tour de Zeleňák je opravdovým svátkem cyklistiky nejen pro Severočechy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací