Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Karlovy Vary - Goethova vyhlídka se tyčí nad údolím říčky Teplé v Karlových Varech v nadmořské výšce 638 metrů nad mořem. Její historie sahá až do doby, kdy město poctila návštěvou princezna Stefanie, která byla manželkou korunního prince Rudolfa Habsburského.

Princezna Stefanie navštívila Karlovy Vary v roce 1887 a byla prý ohromena výhledem na město z Výšiny věčného života. Proto následně na tomto místě navrhla stavbu rozhledny. A už za dva roky, tedy 21. července 1889 proběhlo slavnostní otevření rozhledny. Později se také nazývala Stifterova vyhlídka a v pětačtyřicátém roce se z věže stala Stalinova rozhledna. Podle německého spisovatele Goetheho, který sem často chodíval na vycházky, se rozhledna nazývá od roku 1957.

Goethova rozhledna pochází z dílny vídeňských architektů Fellnera a Helmera a je nejstarší vyhlídkou v Karlových Varech. Byla postavena v novogotickém stylu a cihlové stavbě dominovala vyhlídková válcová věž s cimbuřím, z níž vyrůstala další věžička. Věž se tyčí do výšky metrů, přičemž vyhlídková plošina je ve výšce 34 metrů. Pro krásný výhled musí turisté zdolat 165 schodů.

Otevírací doba vyhlídky a kavárny

  • PONDĚLÍ – ČTVRTEK: ZAVŘENO
  • PÁTEK: 11:00 – 17:00
  • SOBOTA, NEDĚLE: 10:00 – 17:00

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist