Chomutovský zoopark je v České republice jediný, který chová vzácné arkaly. Foto: Zoopark / Miroslav Brtnický
Zajímavosti

Chomutov – Zoopark Chomutov navlékl další korálek na svůj náhrdelník letošních přírůstků. A je se čím chlubit! Ve výběhu, který společně obývají makakové a urial stepní (arkal), je teď živo více než obvykle. O roztomilý rozruch se tu starají nedávno narozená mláďata.

„Z těchto zajímavých kopytníků máme ohromnou radost. Mláďat jsme se totiž dočkali po pěti letech!" oznámil zoopark na sociálních sítích.   

Chovatelé doplnili, že se jedná o dvoje dvojčata. „Už máme potvrzeno, že jsou to tři kluci a jedna slečna," dodal zoopark.

Ač arkalové vypadají nenápadně, jde o velmi vzácný druh zvířete. V současné době je chová pouze pět evropských zoo. Chomutovský zoopark je v České republice jediný.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru