Snímek z videa ze zásahu. Zdroj: Facebook hasičů Varnsdorf
Děčín
Varnsdorf – Několik málo minut po sedmé hodině ranní ve čtvrtek 24. července bylo na tísňovou linku ohlášeno, že hoří dům u rozvodny v ulici Chelčického ve Varnsdorfu.
Na místo byly okamžitě vyslány čtyři jednotky – profesionální a dobrovolná z Varnsdorfu, společně s dobrovolnými kolegy z Rumburku a Dolního Podluží. Chvíli po tom byly doposlány jednotky z Horního Podluží a naši němečtí kolegové z Grosschönau.
 
Už z dálky byl vidět hustý černý kouř; když na místo dojížděly první cisterny, šlehaly z okna plameny, v dalším okně se obyvatelé nadechovali čistého vzduchu a objekt byl hustě zakouřen. Hasiči okamžitě natáhli vodní proud a začali s evakuací a záchranou osob.
 
Evakuováno bylo celkem 19 lidí, tři byli zachráněni. Využity byly i speciální vyváděcí masky – aby se lidé zbytečně při cestě do bezpečí nenadýchali nebezpečných zplodin.
 
Díky profesionálními zásahu nedošlo ke zranění či úmrtí osob a dalšímu poškození bytů – hasiči v průběhu zásahu ctili kulturu hašení, laicky řečeno „šetřili vodou“ a k uhašení požáru stačilo pouze 600 litrů vody, která nezpůsobila větší škody na majetku.
 
Příčinu vzniku požáru na místo přijel zjišťovat vyšetřovatel.
 
Zdroj: Hasiči Varnsdorf

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru