Foto: Město Děčín
Děčín

Děčín - Vybraní chlapci z výchovného ústavu v Boleticích se vypraví na kolech k Baltu. „Smyslem akce je vybrat peníze, které budou věnovány domovu pro seniory na Kamenické ulici. Chlapci v průběhu akce budou muset prokázat dostatek fyzických i psychických sil. Cílem je posunout jejich komfortní zónu a překonat překážky, stejně jako v životě," říká Rudolf Jakubec, ředitel boletického výchovného ústavu. Cesta k Baltu se koná pod patronátem filantropa Tomáše Slavaty.

„Životní příběh Tomáše Slavaty je obdivuhodný. Mám velkou radost, že do svého projektu zapojil i děti z boletického ústavu. Tyto děti mají za sebou těžké životní zkušenosti, každá morální autorita, se kterou se setkají, je pro ně obrovským přínosem. Velice si vážím jejich rozhodnutí výtěžek věnovat potřebám našich děčínských seniorů,“ vítá aktivitu Anna Lehká, náměstkyně primátora pro sociální problematiku a životní prostředí.

Jízda, které se zúčastní také herci z Cirku La Putyka, se uskuteční od 10. do 14. 6. Informace k charitativní akci včetně reportáží z průběhu jednotlivých tras a výše vybrané částky najdete na stránkách Tomáše Slavaty - https://tomasslavata.cz.

Přispět můžete zde: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/cesta-k-baltu-volume-vii

Děčín je jedno z měst, kde se nachází výchovný ústav. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které tato zařízení zřizuje, připravuje jejich transformaci. Její součástí
jsou mimo jiné změny v personálním zajištění včetně systémové úpravy celého managementu. Město Děčín se obává, že připravovaná transformace nebude přínosem pro fungování tohoto zařízení, naopak by mohla zapříčinit zhoršení bezpečnostní situace ve městě. Proto iniciovalo společně s Výchovným ústavem v Boleticích nad Labem několik jednání a snaží se otevřít diskuzi o připravovaných změnách.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru