Foto: redakce
Děčín

Děčín - Že kabelka na nákupní vozík nepatří, se přesvědčila žena z Děčínska. Zavěsila kabelku na nákupní vozík a při ukládání nákupu do svého vozidla o ni nestřeženém okamžiku přišla. Mladý muž, který měl okrást 83letou ženu o kabelku a celý její obsah, byl krátce po činu dopaden.

V pondělí 8. dubna měl třiatřicetiletý muž využít chvilkové nepozornosti seniorky a v okamžiku, kdy se poškozená  na parkovišti u obchodního domu v Děčíně věnovala ukládání nákupu do svého vozidla, jí z nákupního vozíku odcizil zavěšenou kabelku. V ní byla peněženka s finanční hotovostí, dvě platební karty, osobní doklady a mobilní telefon. Poté se dal na útěk,  během kterého vyndal z peněženky  finanční hotovost a tu si ukryl do bot a oděvu. Nedaleko od místa krádeže kabelku i s obsahem zahodil. Zanedlouho byl však dostižen svědkem celé události a následně zadržen přivolanou hlídkou policistů.  Poškozená žena tak v tomto případě dostala všechny  odcizené věci nazpět.  Policisté provedenou lustrací zjistili, že muž byl v nedávné minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. V těchto dnech  mu děčínští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.   V případě uznání viny u soudu muži  tak hrozí  až tři roky za mřížemi.

(por. Bc. Eliška Kubíčková - PČR)

Naší redakci se podařilo zjistit, že pachatele bleskově zadržel městský strážník Petr Strnad, který byl po noční směně, tedy v té době mimo svoji službu. Strážník si po osmé hodině ráno, u nákupního centra Tesco v Ústecké ulici, všiml krádeže a okamžitě začal s pronásledováním podezřelého, kterého po přibližně půl kilometrovém běhu dopadl za obchodním centrem. Pachatele do příjezdu policie zadržel.

Tímto by chtěl strážník poděkovat i svědkovi, který mu pomohl pachatele dopravit zpět k místu před Tesco.

Preventivní rada na závěr:

S kapesními krádežemi se můžete setkat v nákupních centrech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, na parkovištích … vlastně všude. Je proto nutné v první řadě dávat pozor na svůj majetek a sledovat, co se děje ve Vašem nejbližším okolí. Své věci si hlídejte, nenechávejte je ani na chvilku bez dozoru, kabelky nenechávejte volně položeny či zavěšeny  v nákupních vozících.

Doporučujeme:

  • snažte se u sebe nenosit velkou finanční hotovost
  • v peněženkách nemějte uloženy osobní doklady ani PIN kódy k platebním kartám 
  • peněženky nenoste v zadní kapse kalhot, v batohu na zádech, kabelky si zavírejte
  •  neopouštějte nákupní vozík, ve kterém jste nechali své cennosti
  • při ukládání zakoupeného zboží do vozidla věnujte pozornost také své tašce, peněžence, kabelce (přes otevřenou zadní kapotu nevidíte, co se děje vepředu vozidla)

(PČR)

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru