Ilustrační foto
Děčín

Ústecký kraj, Děčínsko - Ve čtvrtek 11. dubna dopoledne zavolal neznámý muž ženě z Děčínska a sdělil jí, že má schválenou žádost o finanční úvěr. Představil se jako pracovník jednoho bankovního ústavu. Překvapená žena volajícímu odpověděla, že o žádný úvěr nežádala.

Muž jí odpověděl, že pravděpodobně došlo k napadení jejího bankovního účtu a přepojil ji na svého údajného kolegu z bezpečnostního oddělení banky. Ten jí následně vysvětlil, že má napadený účet a vystrašenou ženu nakonec přesvědčil k údajné záchraně peněz. Žena ve strachu, aby o své peníze na účtu nepřišla, plnila jeho pokyny. Z účtu vybrala celkem 800 tisíc korun, které postupně dle instrukcí pachatele vložila do bitcoinového automatu v obchodním domě v Děčíně. Až později jí došlo, že naletěla podvodníkům. Teprve poté, přišla žena případ oznámit na policii.

Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V případě dopadení a odsouzení pachatele, mu hrozí vzhledem k výši způsobené škody až pět let za mřížemi.

"Opět apelujeme na občany: Nevěřte neznámým volajícím. Vždy si ověřte, s kým hovoříte. Banka vás nebude nikdy nutit vybírat finance, abyste je vložili někam jinam. Bitcoinmat slouží k nákupu kryptoměny, ne k úschově peněz. Pokud vložíte své úspory do bitcoinmatu, pravděpodobně nikdy své peníze neuvidíte. Buďte vždy obezřetní. Pokud si nejste jisti, kontaktujete svou rodinu, své známé, obraťte se na svou banku nebo na Policii ČR," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru