Ilustrační foto
Děčín

Ústecký kraj, Litoměřicko - Další téměř neuvěřitelný případ podvodného jednání známého pod legendou falešný bankéř řeší nyní litoměřičtí kriminalisté.

Podvodník telefonicky kontaktoval 56 letou ženu z Litoměřicka. Představil se jako  její bankéř a uvedl jí smyšlenou legendu, že peníze na jejím bankovním účtu jsou v ohrožení. Poškozenou ženu zmanipuloval a nařídil jí, že nikomu nesmí nic říct, aby neohrozila své finanční prostředky.

"Uvedl jí do tísně takovým způsobem, že ihned osobně navštívila banku, vyzvedla své finanční prostředky a taxislužbou objednanou od podvodníka se nechala odvézt k bitcoinmatu, kam vložila vyzvednuté peníze přesně dle jeho instrukcí. Poškozená přišla o více než 300 tisíc korun. Případem se nyní policisté zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru