FOTO: Stahujeme se, je to velké, napsali hasiči! Evakuují se hotely i blízká sídla
Ničivý požár v Českém Švýcarsku. Foto: e-deniky.cz
Děčín

Ústecký kraj – Oheň v Národním parku České Švýcarsko se nepodařilo hasičům dostat pod kontrolu. V pondělí odpoledne zintenzivnili hasební činnost, některé jednotky se ale musely stáhnout.

„Stahujeme se. Všichni se stahují. Je to velké,“ napsali pod fotografii s mohutnými sloupci dýmu hasiči z Varnsdorfu. Poslední oficiální sdělení Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje popisovalo situaci v parku ke 14. hodině. „Zintenzivněna hasební činnost, nasazeno 48 jednotek. Z toho 45 Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a tři jednotky SRN. Více než 150 hasičů. Armádní vrtulník,“ uvedli krajští hasiči.

Podle informací našeho serveru se z bezpečnostních důvodů evakuují některé hotely a domy v oblasti.

Požár vypukl v neděli ráno, má dvě ohniska. Uzavřeny byly oblíbené turistické soutěsky a silnice z Hřenska do Mezné.

edeniky 3732

edeniky 3734

edeniky 3733

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru