Očkovací centrum v Děčíně se přesunulo do budovy ČVUT
Foto, zdroj: MM Děčín
Děčín

Děčín - Od pondělí 12. dubna probíhá očkování v Děčíně nově v budově ČVUT (bývalý Kokos) v Pohraniční ulici. Přesunulo se sem z děčínské nemocnice, kde se očkovalo dosud. Nové očkovací centrum, které lidem poskytuje příjemné zázemí, bude v provozu sedm dní v týdnu vždy od 8 do 16 hodin. Provozuje ho Krajská zdravotní a.s.

„Rád bych poděkoval všem, kteří se na spuštění tohoto nového centra podíleli,“ říká děčínský primátor Jiří Anděl. „Město Děčín – ve spolupráci s dalšími městy – také nabídlo administrativní síly pro zajištění provozu, na jeho přípravách se podílelo i naše IT oddělení.“

„Jsem velmi rád, že očkovací centrum vzniklo právě v těchto prostorách. Jsme v centru města, centrum je bezbariérové a oddělené od běžného provozu budovy ČVUT. Kromě toho je poblíž dopravní uzel městské autobusové dopravy,“ říká náměstek primátora Martin Pošta a dodává: „Připraveno je vyhrazené parkování, pro seniory, kteří se nemohou na očkování sami dopravit, je k dispozici Senior taxi.“

Dosud probíhalo očkování v děčínské nemocnici. To však kapacitně nevyhovovalo.

„Žádná nemocnice v Česku není připravena na tak velkoplošné očkování, jaké nyní probíhá. Jsem rád, že právě otevíráme očkovací centrum, které zpříjemní a zpřístupní lidem očkování. Pevně také věřím, že dodávky očkovacích vakcín porostou a kapacita centra bude využita,“ říká Petr Severa z Krajského úřadu Ústeckého kraje, očkování v kraji koordinuje.

„Je před námi kus práce, ale já věřím našemu týmu, že to všechno zvládne,“ říká ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer, který přípravu očkovacího centra označil za rychlou a precizní.

„Chtěla bych především zdůraznit, aby lidé chodili na očkování v tom termínu a čase, na který jsou objednáni,“ apeluje hlavní sestra děčínské nemocnice Danuše Tomášková. „Pokud lidé budou chodit dříve, bude tu zbytečně docházet ke kumulaci osob. Nikdo se nemusí bát, na každého,

kdo bude mít termín očkování, se dostane,“ dodala s tím, že tento týden se předpokládá, že bude denně naočkováno cca 300 lidí. Kapacita centra je 800 naočkovaných lidí denně.

Více o očkovacím centru v budově ČVUT najdete zde: https://cvutdecin.cz/budova/ockovaci-centrum

1204ockovacidva

Foto, zdroj: MM Děčín

 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru