Slavnosti ve Varnsdorfu přilákaly tisíce lidí. Vystoupila například Ewa Farna, Support Lesbiens a další
Zdroj: www.varnsdorf.cz
Děčín

Varnsdorf - Další varnsdorfské slavnosti jsou za námi. Letošní ročník se nesl v duchu oslav 150 let od povýšení Varnsdorfu na město. Slavnosti byly zahájeny v pátek 15. června v prostranství u věžičky. V sobotu 16. června se pak uskutečnila hlavní část oslav, která se konala v areálu u sportovní haly. Událost moderoval Pavel Kudrna, moderátor Českého rozhlasu.

Kolem poledne se v areálu hřiště začaly shromažďovat rodiny s dětmi. Začátek dne totiž více méně patřil právě jim. Vskutku bohatý program pak odstartovala po dvanácté hodině vystoupení žáků LDO při ZUŠ Varnsdorf a taneční vystoupení souboru Dykytka. Ve 13 hodin na pódiu vystoupila první hvězda a to Jaroslav Uhlíř se svou kapelou. Koncert trval více než hodinu a z úst známého umělce zazněly největší hity, které složil spolu se Zdeňkem Svěrákem.

Během odpoledne byl pro diváky připravený doprovodný program, který zahrnoval například vystoupení žitavských bubeníků, kteří předvedli různé africké rytmy a divadelní představení Šprušle, které připravil kolektiv Sacra Circus. Sacra Circus je pouliční divadlo pro děti, které bylo založeno v roce 2000. Ve čtyři hodiny odpoledne vystřídal pouliční divadlo dětský kabaret Kašpárek v rohlíku. Vystoupení bylo plné veselých písniček, různých scének a uhozených postav. O hodinu a půl později se na scénu vrátil opět Sacra Circus. Herci divákům předvedli úchvatné akrobatické představení, jak byl Warnsdorf povýšen na město.

1906varnsdorf1

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Když odbila šestá hodina, začalo se hřiště plnit novými přicházejícími, kteří si přišli užít večerní program. Ten zahájilo pěvecké vystoupení žáků ZUŠ Varnsdorf a Thom Artway. Mladý zpěvák, jenž se vlastním jménem jmenuje Tomáš Maček, působí na české hudební scéně teprve od roku 2013. Svými skladbami, které tvoří v anglickém jazyce, mnohé z publika spíše překvapil a získal tak nové posluchače. Po jeho vystoupení patřil parket pódia break dance.

O něco později se na pódiu objevila další hvězda varnsdorfských slavností, Ewa Farna. Během koncertu zazněly její nejznámější hity, které dostaly do varu nejednoho návštěvníka. Když zazpívala svou poslední písničku a rozloučila se s Varnsdorfem, celé publikum zůstalo udiveně stát na svém místě a následně začalo mladou umělkyni hlasitými zvuky a potleskem vybízet, aby se na pódium vrátila a zazpívala skladbu, na kterou snad všichni čekali. Farna se nenechala dlouho přemlouvat a svůj největší hit „Boky jako skříň“ nakonec opravdu zazpívala. Po koncertu následovala autogramiáda a focení.

1906varnsdorf4

Zdroj: www.varnsdorf.cz

Po setmění se konala okouzlující Light Art Show v podání Alexe Dowise. Poté odehrála koncert další hvězda večera, Pekař. Vlastním jménem Petr Štolba, je český zpěvák, skladatel a dokonce i tanečník. Pekař vystudoval pedagogickou fakultu a působil jako učitel v mateřské škole, čemuž mnozí ani nevěřili. Po jedenácté hodině přišla na řadu Magic Light Show v podání Vojty Stolbenka, který se proslavil ve známé televizní show. Následoval vskutku impozantní ohňostroj, trvající několik minut. Varnsdorfské slavnosti pak uzavřel koncert Support Lesbiens.

1906varnsdorf2

Zdroj: www.varnsdorf.cz

V průběhu celého dne bylo k dispozici pro návštěvníky mnoho stánků s občerstvením, s perníkovými srdíčky a s indiánskou tématikou. Na slavnostech také nechyběl doprovodný program, který zahrnoval skákací hrad, nafukovací skluzavku, soutěže pro děti o ceny, adrenalinové hry pro děti i dospělé a masáže. Sobotní oslavy navštívilo bezmála pět tisíc lidí. Letošní ročník slavností je za námi a my jsme nesmírně rádi, že jste u toho byli s námi. Doufáme, že jste si je užili při nejmenším stejně jako my. Velké poděkování patří všem organizátorům, účinkujícím, moderátorovi a partnerům celé akce.

Autor: Hana Bučková

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru