Reprofoto z videa Hurvínkem do Lomu.
Co se chystá

Lom – Již tuto sobotu se v Lomu odehraje Mlýnský den a organizátoři pojali propagaci vskutku originálně. Herci hrobského Divadla V Pytli totiž natočili téměř sedm minut dlouhý spot, který připomíná význam lomského mlýna. A nejen to. Spot je navíc zpracovaný dvoujazyčně, protože na slavnost jsou zváni i hosté ze Saska v rámci přeshraniční spolupráce.

Petr Stolař si se svojí divadelní společností dal tu práci, že k Wernerovu mlýnu dohledali téměř zapomenutou legendu o pokladu. „Zpracovali jsme její druhou část, kdy se místní mlynář vrací z Drážďan domů, a to po neúspěšném hledání "svého pokladu". Bere s sebou i vojáka, který naopak svůj poklad najde právě ve mlejně v Čechách," vysvětluje Petr Stolař zápletku videa. 

Program Mlýnského dne začíná v 10 hodin slavnostním průvodem od náměstí Republiky k Wernerovu mlýnu. Průvod půjde za doprovodu pochodového bicího souboru ze ZUŠ Litvínov. Příznivci dechové hudby se mohou těšit na hosty ze Sazka – Original Muldentaler Musikanten. Akce pro celou rodinu nemá žádné vstupné.

Na své si přijdou i příznivci železnice, těšit se mohou i na mimořádné jízdy vlaku přezdívaného Hurvínek.

Více jsme o samotném programu akce psali ZDE

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru